Shqipëria mund Hungarinë, një hap larg kualifikimit në Botëror, reagojnë Meta, Rama dhe Basha

Kryeministri Edi Rama dhe Presidenti Ilir Meta kanë reaguar pas fitores së kombëtares shqiptare në Hungari. Rama ndau disa fotografi nga momenti emocionues ku Armando Broja shënoi golin, teksa i shoqëron me simbolin e shqiponjës dhe flamurin kuqezi.

Ndërkohë, Meta ka uruar kombëtaren shqiptare, teksa shkruan se ishte një super fitore.

Një reagim ka pasur edhe kryedemokrati Lulzim Basha, i cili shkruan se kombëtarja na bëri sot kombëtar.


Lajmi kryesor:

‘Engjëlli’ i Shqipërisë vjen nga stoli! Broja ndëshkon edhe njëherë hungarezët, ëndrra Botëror më e gjallë se kurrë


SI.E./LR/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet ta legalizojë Shqipëria kanabisin për qëllime mjekësore?×

Lajmi i fundit

John

Australia ofron gaz për Evropën mes shtimit të krizës Rusi-Ukrainë