Shtyrja e ndeshjes Flamurtari-Laçi, Idrizi: Kemi mirëkuptimin e FSHF-së, por nuk mund të vazhdohet më kështu

Shtyrja e ndeshjes Flamurtari-Laçi, Idrizi: Kemi mirëkuptimin e FSHF-së, por nuk mund të vazhdohet më kështu

Të dielën në orën 16:00 janë programuar të zhvillohen dy ndeshjet e fundit të javës së pestë të Superligës, me Flamurtarin që pret në Vlorë Laçin dhe Vllazninë që luan në Shkodër kundër Luftëtarit.

Gjithsesi në media është përfolur se ndeshja në Vlorë mund të shtyhet për shkak se Flamurtari nuk i ka mundësitë të gjejë numrin e nevojshëm të stjuartëve, të cilët duhet të jenë paktën 50. Për këtë arsye ‘report tv’ kontaktoi me administratorin e klubit Flamurtari Sinan Idriz, i cili u shpreh:

"Problemi qëndron se në Vlorë nuk kam ku ti gjej një numër kaq të madh të policisë private. Është diçka të cilën nëse e bëjnë rrezikojnë t’u hiqet licensa. Për ndeshjen me Laçin do të gjendet një zgjidhje, pasi nga e FSHF-së nuk mungon mirëkuptimi, por nuk mund të vazhdohet kështu. Më thoni ju përveç derbit në cilën ndeshje keni parë 50-100 stjuartë."

Ndërkohë sfida tjetër e ditës së dielë mes Vllaznisë dhe Luftëtarit do të luhet në Loro Boriçi. Shkodranët në dy ndeshjet e fundit kanë marrë vetëm një pikë, ndërsa Luftëtari vetëm javën e fundit ka marrë fitoren e parë në katër javë kampionat. Në prag të sfidës, trajneri i shkodranëve, Mirsad Jonuz, është shprehur:

"Kundër luftëtarit nuk kemi opsion tjetër përveçse fitores. Patëm një situatë të vështirë pas ndeshjes me Tiranën dhe për këtë arsye jemi stërvitur fort gjatë kësaj jave. Kemi lënë pas disa dëmtime dhe kemi harruar padrejtësitë që na janë bërë. Në këtë sfidë do të marrim maksimumin.”

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

Deputetët e të djathtës ekstreme në Austri lënë sallën ku mbante fjalim Zelensky

Deputetët e të djathtës ekstreme në Austri lënë sallën ku mbante fjalim Zelensky