Shumë banorë pa shtëpi, një lutje për 2020... Atmosferë e vaktë festimi në Fushë-Krujë (VIDEO)

FUSHE KRUJE- Ka qenë e vakët atmosfera festive në qytetin e Fushë-Krujës në natën e ndërrimit të viteve. Në momentin ku akrepat kaluan orën 12 pas mesnate, kanë qenë të pakët fishekzjarret që janë dëgjuar në periferi të qytetit.

Fushë Kruja ishte një ndër vatrat e tërmetit të 26 Nëntorit. Në Thumanë u shënuan 22 viktima ndërkohë që shumë të tjerë mbetën pa banesë, si pasojë e dëmtimeve.

Shumë prej tyre nuk kanë ende një strehë mbi kokë dhe e pritën 2020 në çadra dhe palestra me urimin e vetëm për një shtëpi të re.


Lajmi kryesor:

Troket 2020-a! Viti i ri përmes kamerës së Report Tv: Nga festa e vakët e të pastrehëve të tërmetit tek spektakli i fishekzjarreve në çdo cep të Shqipërisë


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se po shkojmë drejt një izolimi të dytë?×

Lajmi i fundit

John

Hidhet nga lartësia në spitalin 'Shefqet Ndroqi', ndërron jetë një 60-vjeçar