Si përgjigje ndaj zgjerimit të NATO-s, Moska shpall baza të reja ushtarake

Si përgjigje ndaj zgjerimit të NATO-s, Moska shpall baza të reja ushtarake

Ministri rus i Mbrojtjes Sergei Shoigu ka njoftuar krijimin e bazave të reja ushtarake në Rusinë Perëndimore.

Kjo, si një përgjigje të zgjerimit të NATO-s, pas aplikimit për anëtarësim të paraqitur nga Suedia dhe Finlanda. 

"Deri në fund të vitit, 12 njësi dhe divizione ushtarake do të krijohen në Distriktin Ushtarak Perëndimor," tha Shoigu.


Lajmi kryesor:

Lufta/ Zelensky: Faza më e përgjakshme e luftës ka filluar! Vijojnë bombardimet në Luhansk! Mariupol: Nën rrënojat e tetarit qindra trupa të sjellë nga një varr masiv nga rusët


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord me përjashtimin e policëve që kanë përdorur Sky apo Encro Chat?×

Lajmi i fundit

U arrestua në Pogradec për dhunë ndaj gruas dhe armëmbajtje pa leje, gjykata lë në burg ish-drejtorin e Burgut të Fushë Krujës

U arrestua në Pogradec për dhunë ndaj gruas dhe armëmbajtje pa leje, gjykata lë në burg ish-drejtorin e Burgut të Fushë Krujës