U kap mbrëmë, dëshmia e killerit që realizoi 2 atentate sa doli nga burgu dhe detajet nga arrestimi

1593329356_xhepajlamaj.jpg

Ilir Xhepaj dhe Eduart Lamaj

Pas arrestimit Ilir Xhepaj ka pranuar njohjen me të arrestuarit por jo përfshirjen në organizimin apo pjesëmarrjen në vrasjen në Laç. Ai është dërguar në qelitë e policisë së Laçit ku ditën e hënë do të dalë para gjykatës. Xhepaj mbrëmjen e djeshme është arrestuar në makinën e tij teksa po tentonte të largohej jashtë Tiranë për t'u fshehur në një tjetër qytet. Ilir Xhepaj (lika) dyshohet se organizoi atentatin duke përdorur si vrasës me pagesë Eduart Lamajn. Fillimisht u arrestua edhe 21 vjecari Kreshnik Tusha i cili u paraqit me plagë zjarri në këmbë, por hetuesit dyshuan se ai u përdor si karrem për të humbur gjurmët nga vrasësit e vërtetë dhe deri më tani nuk rezulton të ketë marrë pjesë në krim.


Lajmi kryesor:

FOTO dhe VIDEO-Ekskluzive/ Biseda në telefon me gruan i kushtoi prangat shokut të ekzekutuesit në Laç: S'kam lidhje me vrasjet! Lamaj rrëfen si e thuri planin: Thirra shokët dhe i maskova! Ja si ushtarët e 'tradhtuan' në spital


/b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet nga autoritet shtetërore situata e zjarreve në vend?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Karaburun, Administrata e Zonave të Mbrojtura paralajmëron: Rrezikon të përparojë në drejtim të zonave të banuara në Dukat Fushë! Banorët të jenë vigjilentë