Simbolika më e mirë e vijimësisë së jetës/ Binjakët vijnë në jetë 20 minuta pas rënies së tërmetit

Tërmeti që ra në orën e 03:54 të ditës së djeshme në Shqipëri, la disa viktima dhe shumë të plagosur.

Por, teksa disa persona po luftonin me vdekjen nën rrënoja, dy fëmijë binjakë kanë ardhur në jetë në një maternitet në Tiranë.

Mjekja gjinekologe Anika Dokle, ka publikuar një video, ku duken dy vogëlushit e sapoardhur në jetë.

“Unë dhe shokët e mi edhe këtë herë në maternitet. Këta bebusha binjakë lindën 20 minuta pas tërmetit. Kjo është simbolika më e mirë e vijimësisë së jetës. Nuk kam më fjalë!”-shkruan në profilin e saj në Facebook.

  • Sondazhi i ditës:

    Zjarret në pyje, a kanë reaguar si duhet autoritetet shtetërore?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pogradec/ Rritet numri i emigrantëve në Shqipëri, ndalohen 5 persona që po transportonin 20 kurdë e marokenë