Skandal në Argjentinë, Boca Juniors pezullon trajnerin pas akuzave për ngacmim seksual

Skandal në Argjentinë, Boca Juniors pezullon trajnerin pas akuzave për ngacmim seksual

Jorge Daniel Martinez

Boca Juniors në Argjentinë bëri me dije se ka pezulluar trajnerin e ekipit të femrave, Jorge Martinez pas akuzave për ngacmim seksual. Në një komunikatë për mediet, Boca tregon se derisa të mbarojnë hetimet trajneri do jetë i pezulluar me drejtësinë që duhet të flasë.

“Si rezultat i ankesës së publikut ndaj trajnerit të skuadrës së futbollit për femra, Jorge Daniel Martinez, Boca Juniors informon se e ka larguar nga detyra deri në sqarimin e gjithçkaje dhe përcaktimin e përgjegjësive”, shkruan klubi argjentinas në një deklaratë e publikuar në faqen zyrtare.

Klubi ka pezulluar stërvitjen për skuadrën e femrave, e cila të dielën e kaluar mposhti River Plate 3-0 në klasiken që u luajt në 'La Bombonera'. Futbollistet kishin nisur punën nën urdhrat e trajnerëve Jose Luis Godoy dhe Alejandro Kunic, por pak minuta më vonë u dha urdhri për të mos vazhduar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria në krah të Kosovës, nuk mbështet qëndrimin e BE-së: Si e gjykoni?×

Lajmi i fundit

Superliga bëhet 'lëmsh', ndryshojnë sërish oraret për javën e 7-të (AGJENDA)

Superliga bëhet 'lëmsh', ndryshojnë sërish oraret për javën e 7-të (AGJENDA)