Skema/Xhulio Prela mori mikun nga Rinasi e çoi në Shkodër, rrugës për në kthim i bëjnë shenjë për të ndaluar dhe e vrasin

Sipas burimeve, Xhulio Prela ka qenë në Rinas për të marrë një shokun e vëllait të tij, i cili vinte nga Anglia së bashku me të motrën. Në mesnatë është kthyer me ta nga aeroporti dhe i ka dërguar deri në Shkodër. Menjëherë më pas ai është kthyer dhe gjatë rrugës Lezhe-Milot tek sa po kalonte ka parë një automjet, ku një person që kishte dalë nga makina po ia bënte me drita me një elektrik dore.

Menjëherë Prela e ka rikthyer sërish automjetin në drejtim të Lezhës ku i është afruar personi me elektrik tek dera e pasagjerit. Xhulio Prela ka hapur xhamin dhe disa sekonda me pas ai ka tentuar të largohet kur në ato momente i është afruar një person tjetër duke e qëlluar me një plumb në zemër. 26-vjecari është i ka dhënë gaz makinës dhe atentatori ka gjuajtur edhe dy here te tjera me pistolete e tipit TT, ku njeri plumb ka kapur xhamin e prapëm te automjetit ndërsa tjetri ka kapur targën.


Lajmi kryesor:

Zbardhet skema e ekzekutimit në Lezhë, efektivi i FNSH-së Xhulio Prela qëllohet me plumb në gjoks brenda në makinë! I ati: S'kemi hasmëri, iku për në Rinas për të marrë një mik


I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që kandidatët për deputetë të jenë nga e njëjta zonë ku caktohen?×

Lajmi i fundit

John

Rritet numri i infektimeve dhe viktimave nga COVID-19 në Kosovë/ 392 raste të reja dhe 6 persona humbën jetën në 24 orët e fundit