Skenari më i mirë i përshtatur, një tjetër fitore për 'Coda-n' në Oscar 2022

Skenari më i mirë i përshtatur, një tjetër fitore për 'Coda-n' në Oscar 2022

Një tjetër fitore për Coda.

Regjisorja Sian Heder tha se ishte shumë e lumtur që "u vesh si një top disko" sonte, duke iu referuar fustanit të saj me shkëlqim argjendi.

Ajo e përshkroi përvojën e krijimit të filmit si ndryshim të jetës dhe falënderoi komunitetin e të shurdhërve dhe Coda "që ishin mësuesit e mi".


Lajmi kryesor:

Edicioni i 94-të, filmi 'Coda' fitues i çmimit Oscar! Will Smith qëllon me grusht Chris Rock në mes të skenës


G.B./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Arrestimi i mjekut, a po bëhet sa duhet për të luftuar korrupsionin në sistemin shëndetësor?×

Lajmi i fundit

Vrau në oborrin e shtëpisë vëllanë e vrasësit të babait, prokuroria kërkon dënim me 8 vite burg për 17-vjeçarin në Lezhë

Vrau në oborrin e shtëpisë vëllanë e vrasësit të babait, prokuroria kërkon dënim me 8 vite burg për 17-vjeçarin në Lezhë