Skënderbeu aktiv në fundin e merkatos, në Korçë afrohen dy futbollistë

Skënderbeu aktiv në fundin e merkatos, në Korçë afrohen dy futbollistë

Futbollistët e Skënderbeut

Skënderbeu është bërë aktiv këtë merkato dhe ka firmosur me dy futbollistët. Savior Godwin dhe Moses Junior janë afrimet më të fundit të korçarëve, teksa prej disa ditësh janë bashkuar me grupin në stërvitje.

Godwin luan në mesin e fushës dhe kryesisht në qendër të këtij reparti, teksa Moses si sulmues i krahut të majtë dhe njihet për shpejtësinë e tij. Të dy futbollistët kanë nënshkruar kontrata 4-vjeçare, teksa klubi ka besim në aftësitë e tyre.

Dy nigerianët janë tanimë nën urdhërta e Gvozdenovic, duke iu bashkuar edhe afrimeve të tjera në merkaton e janarit siç janë: Hyseni, Idrizaj apo edhe Moraes. Me 23 pikë, Skënderbeu mban vendin e tretë në Kategorinë e Parë dhe për momentin është katër pikë larg nga kryesuesit e Dinamos. Korçarët kërkojnë që të rikthehen në Superligë, një sezon pas rrëzimit në nivelin e dytë të futbollit shqiptar.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kualifikueset e Euro 2024, kush e fiton ndeshjen Poloni-Shqipëri?×

Lajmi i fundit

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin

Të shtënat me armë te Top Channel, Report Tv siguron foton e mjetit të djegur të autorëve! Brenda kishte kallashin