Skënderbeu 'leksion' Partizanit në kryeqytet, korçaret dominojnë vajzat e kuqe

Skënderbeu 'leksion' Partizanit në kryeqytet, korçaret dominojnë vajzat e kuqe

Partizani 0-3 Skënderbeu

Liga Mbarëkombëtare "Gjergj Kastrioti" zhvilloi dje gjysmëfinalen e dytë të vajtjes për femra në volejboll. Vajzat e Skënderbeut fituan 0-3 me sete kundër Partizanit të "Feti Borova", duke treguar dominim në parket.

Përballja në kryeqytet nuk u vendos asnjëherë në diskutim nga mikeshat korçare, që dominuan në tre sete. Vajzat e Orlando Kojës fituan setin e parë 20-25, për të vijuar fitoret edhe në setet e tjera. 20-25 dhe 18-25 u mbyllën setet e radhës, me Skënderbeun që merr një rezultat pozitiv.

Ndeshja e kthimit në "Tamara Nikolla" mes këtyre dy skuadrave do jetë në 25 shkurt, me Partizanin që shpreson në një fitore dhe pse do jetë e vështirë. Trajneri i ri i Partizanit, Bulent Karsioglu debuton kështu me humbje.

Në ndeshjen tjetër të Ligës Mbarëkombëtare mes Shqipërisë dhe Kosovës. Fer Volej fitoi 3-1 me Skënderaj.

Partizani 0-3 Skënderbeu (20-25, 20-25, 18-25)

Takimet e kthimit 25 shkurt 2023

17:00

Skënderaj - Fer Volej (1-3)

Skënderbeu - Partizani (3-0)

*në kllapa rezultati i ndeshjeve të para

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League

VIDEO / 3 gola në pjesën e dytë, West Ham mund Fiorentinën në finale dhe fiton Conference League