Skocia tokë e 'mallkuar' për Eros Grezdën, i heqin patentën

Futbollisti i kombëtares shqiptare të futbollit, Eros Grezda i cili luan për Rangers në Skoci është dënuar me heqje të së drejtës së qarkullimit me automjet për 6 muaj. Kjo ka ndodhur pasi shqiptari nga Kosova kaloi natën e 21 dhjetorit të vitit të kaluar semaforin e kuq. Gjithashtu Grezda u dënua dhe me gjobë 500 paund të cilën ka afat ta paguajë deri më 7 maj. 

Eros Grezda u transferua nga Osijek tek Rangers në gusht të vitit të kaluar për shumën e 2 milion paundeve. Një transferim me bujë jo vetëm në Skoci por dhe në Shqipëri por mesa duket gjakovarit nuk po i ecën as brenda fushës dhe as jashtë saj. Deri tani Grezda ka shënuar 2 gola duke u preferuar nga trajneri Stiven Gerrard si lojtar stoli.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • hason rrugori: 21/04/2019 13:13

    Jevgu i Kosoves duhet te mesohet me rregullat e qarkullimit rugore Britanik, nuk eshte ne Kosove te beje cte doje!

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Si e organizoi Shqipëria finalen e Conference League?×

Lajmi i fundit

John

BE: Askush nuk do t'i njohë pasaportat e detyruara ruse nga Kherson