Sllovenia me masa të reja kundër përhapjes së Covid-19

Foto ilustruese

Sllovenia  i shtohet listës së vendeve të cilët kana paralajmëruar masa të reja kufizuese, kundër përhapjes së COVID-19. Autoritetet do të ndalin udhëtimit midis komunave të vendit, nisur nga dita e nesërme për të paktën një javë. Sipas autoriteteve kjo masë do të shfuqizohet në zonat ku situata epidemiologjike do të përmirësohet.

Më herët  gjatë këtij muaji, qeveria e kryeministrit, Janez Jansa, kufizoi udhëtimin midis rajoneve dhe vendosi për zhvillimin e mësimit në distancë. Sllovenia ka më pak se 2.1 milionë banorë, gjatë fundjavës vendi raportoi gati 14,300 raste aktive të Covid-19.

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kryesuesja e radhës e OSBE/ Suedia: Shqipëria mbajti angazhimet edhe në situatë pandemie, mbi këtë trashëgimi vijojmë punën