Socialistët, nuska kundër
syrit të keq të Henri Çilit

Në vitin 2013 “vizionari” Neim (Henri) Çili shprehu mbështetjen e tij publike për një mandat tjetër të Sali Berishës, duke parashikuar fitoren e tij. E mbajmë mend se si përfundoi.

Më 13 prill 2017 parashikoi, pa asnjë fije dyshimi, se LSI dhe PD do të shkonin së bashku në votime si koalicion. E mbajmë mend se si përfundoi.

Sot “vizionari” Neim (Henri) Çili ka shprehur mbështetjen e tij publike për një mandat tjetër të Edi Ramës, duke parashikuar fitoren e tij me më shumë se 71 mandate.

Ende nuk e dimë se si do të zhvillohen gjërat, por socialistët tashmë kanë porositur nuska kundër syrit të keq. Parashikimet e Henri Çilit trembin më shumë se sa manipulimi i votës.

cili henri
 (Faqja e parë e gazetës Mapo sot)
cili henri
  (Faqja e parë e gazetës Mapo më 22-23 qershor 2013)

cili henri
  (Deklaratë e Henri Çilit me datë 13 prill 2017)

Redaksia Online
Al.N/Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Efektivë policie përdorues droge, Report Tv mëson rezultatet e para të testeve! Do të përjashtohen nga uniformat blu! Sigurohet sasia e parë e testeve edhe për shoferët