Sopranoja Inva Mula dhe tenori Rame Lahaj, si rrallëherë nga karantina bëjnë duet

Sopranoja Inva Mula dhe tenori Rame Lahaj përmes një video-mesazhi nga shtëpitë e tyre interpretojnë këngën “Me lule të bukura”. Tenori Lahaj për të gjithë miqtë e tij premton se do të këndojë sërisht, vetëm se njerëzit duhet të qëndrojnë në shtëpi.

“Të dashur miq. Uroj që ky mesazh t’ju gjejë mirë të gjithë juve! E di, po na mungon rutina, vizitat tek familjarët e miqtë, por kjo është mënyra e vetme për të fituar këtë betejë. Prandaj kini kujdes, rrini në shtëpi dhe kështu shpëtoni jetët tuaja, të fëmijëve tuaj edhe të të dashurve të tjerë. Ndërkaq, unë së bashku me miqtë e mi ju premtojmë se do t’ju këndojmë sa të doni, vetëm premtoni se do të rrini në shtëpi”, shkruan Lahaj.


Lajmi kryesor:

Artistët mesazhe nga shtëpia, me “Lule të bukura” dhe “Gosti në kohë kolere”: Do të këndojmë prapë, vetëm ju qëndroni në shtëpi


v.d./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhej të hiqeshin kufizimet në zonat e kuqe dhe të hapej edhe fundjava?×

Lajmi i fundit

John

Rama thumbon opozitën: Rreziku i virusit është real, jo revolucion imagjinar me karakatinën e teatrit (VIDEO)