Soreca publikon videon nga tërmeti: Sot kujtojmë viktimat dhe solidaritetin e BE! Tani të punojmë për të ndërtuar së bashku

Ambasadori i BE, Luigi Soreca një vit pas tërmetit shkatërrimtar të 26 nëntorit të vitit 2019, ka publikuar një video dhe shkruan se të gjithë  kujtojnë 51 viktimat dhe solidaritetin e BE.

Ndërkaq ai thekson se tani është koha për të punuar dhe për të rindërtuar së bashku.

"Më 26 Nëntor 2019 Shqipëria u godit nga një tërmet shkatërrues. Një vit më pas, ne kujtojmë 51 viktimat e asaj dite të tmerrshme dhe solidaritetin e BE dhe shteteve anëtare ndaj popullit shqiptar. Tani ne punojmë për të ndërtuar së bashku", thotë Soreca.

On 26 November 2019 #Albania


Lajmi kryesor:

1 vit nga tërmeti/ Rama rrëfen momentet drithëruese: Çdo krizë është një mundësi e re! Ilir Meta: E papranueshme që ka ende familje të pastrehuara (VIDEO)


Be.K./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja me Bashën, jeni pro apo kundër rikthimit të Sali Berishës në krye të PD-së?×

Lajmi i fundit

John

Përplasja në PD, Dashamir Shehi për Report Tv: Basha ta kishte zgjidhur me kohë, Berisha ta kuptojë se 'nuk mund të nusërohet 3 herë'! S'ka dramë nëse ikin të dy