Koordinatori i ri politik i Shkodrës/ Ja kush është emri që pritet të zëvendësojë Valdrin Pjetrin

Koordinatori i ri politik i Shkodrës/ Ja kush është emri që pritet të zëvendësojë Valdrin Pjetrin

Astrit Beci

PS zgjedh sot emrin që zëvendëson Valdrin Pjetrin në postin e koordinatorit politik në qarkun Shkodër. Burime për Report Tv bëjnë me dije se një emër i mundshëm që pritet të emërohet nga mbledhja e socialistëve për të koordinuar qarkun politik të kryeqendrës së Veriut është ish-deputeti socialist Astrit Beci.

Pjetri u largua nga posti i koordinatorit politik pas akuzave nga PD lidhur me një dënim në Itali në vitin 2003. Ai akuzohet nga PD se ka qenë i dënuar në Itali dhe këtë fakt e ka fshehur në formularin e dekriminalizmit përpara kandidimit për postin e kryebashkiakut të Shkodrës.  PD ka publikuar disa dokumente  nxjerrë nga kuestura e Firences, që tregon se kryebashkiaku i Shkodrës Valdrin Pjetri ka qenë dënuar në Itali me 18 muaj burg dhe një mijë euro gjobë për shpërndarje droge.

Pjetri i ka mohuar edhe akuzat ndaj tij, ndërsa në një reagim publik kryeministri Edi Rama është shprehur se deri kur e vërteta ligjore të dalë, Valdrin Pjetri dhe Partia Socialiste i kanë rrugët e ndara plotësisht.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • dita: 28/08/2019 17:28

  e paftyre papik dinitet

  Përgjigju
 • Shkodrani: 28/08/2019 17:24

  Astrit Beci eshte doktor i nderuar dhe burre zotni. Po nuk besoj te pranoje se i bie te gerricet me qafeleshat e forte.

  Përgjigju
  • Kliti: 28/08/2019 23:18

   Ka lidhje ne Benet Becin e fondeve?

 • Sondazhi i ditës:

  FSHF rinovon kontratën me trajnerin e Kombëtares Sylvinho, a jeni dakord?×

Lajmi i fundit

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg

1/3 e listës së deputetëve e mbyllur, ironizon Sefa: Do shtohen bluzat ‘Free Berisha’ në treg