Sot janë bërë 10,163 vaksina antiCOVID

Foto gjatë vaksinimit

Ditën e sotme janë bërë 10,163 vaksina antiCOVID. Shifrat i ka publikuar ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu e cila bën me dije se nga fillimi i fushatës së vaksinimit janë bërë 242,542 vaksinime.

Deri tani janë vaksinuar 25.720 arsimtarë. Pasi situata u normalizua dhe fluturimet në aeroportin e Rinasit filluan pas 24 orësh të bllokuara, këtë pasdite është ulur avioni i parë në Aeroportin Ndërkombëtar “Nënë Tereza”  me vaksina anti-COVID.


Lajmi kryesor:

Sot u bënë 10,163 vaksina anti-COVID, mbërrijnë 100 mijë doza kineze! Ahmetaj: Javët e ardhshme vijnë 100 mijë doza Sinovac dhe 50 mijë Sputnik


Be.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A e keni të qartë mënyrën se si do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

COVID-i i merr jetën shkrimtarit, poetit dhe gazetarit në Shkodër