Sot momenti vendimtar, Partizani bëhet gati të festojë titullin e 17! Tirana e copëtuar shpreson kundër Erzenit

Sot momenti vendimtar, Partizani bëhet gati të festojë titullin e 17! Tirana e copëtuar shpreson kundër Erzenit

Tifozët e Partizanit

Sot në orën 16:00 luhet java e fundit e Superligës për këtë sezon ku Partizani me rast të një fitoreje kundër Teutës do festojë titullin e 17 në histori. Para kësaj ndeshje sit ë kuqtë ashtu edhe Tirana janë në kuotën e 64 pikëve, por ekipi i Collela-s ka avantazhin e përballjeve direkte.

Nga ana tjetër Tirana do të luajë në Durrës kundër Erzenit, një skuadër që kërkon të sigurojë mbijetesën. Jo vetëm për këtë, por edhe për faktin se ka shumë të dënuar nga Komisioni i Disiplinës Tirana pritet ta ketë shumë të vështirë fitoren. Sakaq java e fundit e Superligës pritet të përcaktojë skuadrat që do shkojnë në Europë, por edhe ata që do zbresin. Deri më tani dihet që Kastrioti, që sot luan kundër Laçit, sezonin e ardhshëm do luajë në Kategorinë e Parë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ndryshe nga biznesi i vogël profesionet e lira do të tatohen, si ju duket?×

Lajmi i fundit

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)

Derbi i Madridit flet për Atleticon 3-1, Reali humbet dhe lëshon vendin e parë në La Liga (VIDEO)