Sot u kryen 1028 vaksina, Rama poston foto e të moshuarve mbi 80 vjeç, të cilët u vaksinuan

Vaksinimi i popullsisë në vendin tonë kundër COVID-19 është një proces që vijon çdo ditë. Procesi i vaksinimit ka filluar në shumë qytete të vendit ku përveç bluzave të bardha, vaksinohen dhe personat mbi 80 vjeç të cilët janë në qendra sociale si dhe stafet kujdestare të tyre. Kryeministri Edi Rama ka postuar disa foto të moshuarave mbi 80 vjeç, të cilët janë vaksinuar.

Gjatë ditës së sotme në të gjitha qendrat e vaksinimit në vend janë kryer 1028 vaksina antiCOVID, ndërsa nga fillimi i vaksinimit janë kryer 13,495 vaksinime.  

Ndërkohë që ditën e nesërme do të mbërrijnë 15 mijë vaksina nga Pfizer. Kryeministri Rama tha sot se në javët e para të muajit mars, në vendin tonë pritet të mbërrijnë 14 mijë doza të vaksinës AstraZeneca nga instrumenti i COVAX dhe se me ardhjen e tyre, do fillojë dhe vaksinimi i personave nën 65 vjeç.

 

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Ngjarja e Kavajës, sipas jush si do të jenë ditët e fundit të fushatës elektorale?

Komento

Komente

  • Arbëri: 28/02/2021 23:24

    Ky është bër më i zi se vuqiqi, si nuk ka turp

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Gjiknuri me banorët e Borshit e Lukovës: Mos e çoni votën dëm për qoka farefisnie tek kandidat humbës, opozita nuk ofron asgjë