Me 78 vota pro, Bajram Begaj zgjidhet presidenti i ri! Rrjedh 1 votë nga opozita! LSI merr pjesë në proces, PD e bojkoton! Alibeaj: Farsë e Ramës! Berisha kundër Metës: Shkeli Kushtetutën

TIRANË- Bajram Begaj, ka marrë besimin e shumicës së deputetëve në Kuvend për të qenë Presidenti i ri i Republikës së Shqipërisë. Në seancën parlamentare të 4 qershorit 2022, Begaj u zgjodh president i ri i Shqipërisë me 78 vota pro, 4 kundër dhe 1 abstenim (83 deputetë morën pjesë në votim). Grupi i deputetëve të Enkelejd Alibeajt dhe Sali Berishës bojkotuan procesin, teksa nga opozita morën pjesë Mesila Doda, Shpëtim Idrizi, Nusret Avdullai nga PDIU, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Erisa Xhixho nga LSI dhe tre deputetë të PSD, Gertjan Deda, Gledis Çeliku dhe Meri Markiçi.

Bajram Begës i duheshin 71 vota në këtë raund të katër, teksa ai arriti që të merrte 7 vota më shumë. Ish-shefi i shtabit ka marrë edhe 1 votë nga opozita. Kjo sepse me përllogaritje, Rama përveç 74 deputetëve të tij, i kishte të sigurta dhe 3 votat e deputetëve të Tom Doshit, pra 77 vota në total. Vota pro duket se ka "rrjedhur" nga  deputetët e PDIU-së, kjo sepse kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi e tha që në nisje të seancës se grupi i saj parlamentar do të votojë kundër. 

Ky proces për zgjedhjen e kreut të ri, e rreshtoi për herë të parë Sali Berishën kundër Ilir Metës, duke thënë se shkeli Kushtetutën duke firmosur nga Stambolli i Turqisë dekretin për lirimin e Bajram Bega nga detyra si Shef I Shtabit të Forcave të Armatosura.

“Nuk mund të firmoset dekreti jashtë Shqipërie”, tha Berisha, teksa më pas me të gjithë deputetët e tij lanë sallën e Kuvendit.

Përgjigjen e mori nga kreu i Grupit Parlamentar të PS-së, Taulant Balla.

"Të thuash që kjo çështje, që konsullata shqiptare në Stamboll nuk është tokë shqiptare, por është turke, është njësoj sikur ka thënë dikur që deti i Shqipërisë është i Greqisë, apo gjykatën e Parisit që e ka bërë gjykatë amerikane se nuk shkon dot vetë në Amerikë”, tha Balla.

Bojkot pati edhe nga ana e grupit Parlamentar të PD-së që janë rreshtuar krah Enkelejd Alibeaj. Ky i fundit argumentoi mungesën e tyre në sallë duke thënë se zgjodhën që të mos ishin fasadë e Ramës në këtë proces që e quan farsë.

“Seanca për zgjedhjen e Presidentit të Republikës ishte  farsa e radhës për të cilën opozita i duhej Ramës vetëm për fasadë”, tha Alibeaj.

Bajram Begaj bëhet presidenti i 8-të i vendit të Shqipërisë post komuniste dhe i 3-ti që vjen nga radhët e ushtrisë, pas Alfred Moisiut dhe të ndjerit Bujar Nishani. Më herët, Komisioni i Ligjeve dha dakordësinë, duke argumentuar se plotëson kriteret për të qenë kreu i shtetit për 5 vitet e ardhshme, pasi është mbi 40-vjeç, ka jetuar 10 vitet e fundit në Shqipëri dhe nuk ka asnjë pengesë ligjore.

Bega u zgjodh në raundin e katërt, pasi 3 raundet e para dështuan pasi palët nuk gjetën një dakordësi për të zgjedhur një emër të përbashkët. Seanca për betimin e tij në Kuvend do të mbahet në 24 korrik, kur dhe i përfundon mandati presidentit Ilir Meta.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 22:05
Zgjedhja e presidentit të ri, momenti kur Rama vë në vështirësi Mimi Kodhelin

 

Një moment që nuk është vënë re zgjedhja e presidentit të ri në Kuvend ishte kur kryeministri Edi Rama vuri në vështirësi Mimi Kodhelin. Në fotot e LSA duket se sapo ka filluar procesi i votimit, Mimi Kodheli duket se tenton të kalojë pranë kryeministrit, i cili po bisedon me Etjen Xhafajn por hapësira është e vogël, ndaj has vështirësi.

Ora 20:09
Çfarë nuk u pa nga Kuvendi/ Rama duartroket para presidentit të ri, deputetët e Rithemelimit hynë të buzëqeshur e dolën me kartona në duar (FOTOGALERI)

Kuvendi i Shqipërisë u mblodh ditën e sotme në orën 18:00 për të votuar Bajram Begajn si presidentin e ri të Republikës. Në fotografitë e LSA duket se deputetët e opozitës që mbështesin Sali Berishën hynë në Kuvend të buzëqeshur por dolën jashtë sapo nisi procesi i votimit.

Sali Berisha kërkoi fjalën disa herë, por kryetarja e Kuvendit Lindita Nikolla i sqaroi se askush nuk e merr fjalën për procedurë dhe së bashku me deputetët bojkotuan procesin e votimit.

Para se të dilnin nga salla, ata ngritën kartonat ku shkruhej “kundër” dhe u larguan. Para se të ulej në karrige për të ndjekur procesin e votimit, Rama shkoi të përshëndeste Bajram Begajn dhe më pas u pa duke përshëndetur Paulin Sterkajn.

Pasi u zgjodh president i 8 i Republikës së Shqipërisë më 78 vota pro, Bajram Begaj ngrihet i buzëqeshur dhe me dorë në zemër falenderon deputetët që e votuan. Ndërsa Rama shfaqet duke e duartrokitur së bashku me deputetët e tjerë.

Ora 19:49
Bojkotuan votimin e Bajram Begajt/ Alibeaj: Farsa e radhës ku Ramës i duhej opozita vetëm për fasadë

1654254430_Screenshot1.jpg

Kreu i grupit të PD-së, Enkelejd Alibeaj ka argumentuar mungesën e deputetëve demokrat në sallë, duke thënë se i gjithë procesi ka qenë farsë.

“Seanca për zgjedhjen e Presidentit të Republikës ishte  farsa e radhës për të cilën opozita i duhej Ramës vetëm për fasadë.

 Për shqiptarët e mësuar me lojërat e politikës së vjetër, shfaqja e sotme, që nga propozimi i emrit, procedurat e përshpejtuara dhe përfshirja e non gratave të Parlamentit, dëshmuan dhe njëherë se nuk ka asnjë të re nga fronti i atyre që mbajnë njëri-tjetrin në skenën e politikës.

 Grupi parlamentar i PD vendosi të mos marrë pjesë në këtë seancë fasadë votimi, sikundër në mënyrë tejet transparente, përgjatë disa takimeve mediatike ne syt të publikut u tregoi shqiptarëve që nuk bëhet pjesë e bojkotit të institucioneve apo negociatave, kulisave apo pazareve. Por kurrsesi nuk mund të shndërrohej në garniturë të pjatës së servirur nga Edi Rama.

 Shqipëria kishte nevojë jo vetëm për një President të të gjithëve, por mbi të gjitha për një proces gjithëpërfshirës, transparent e real, i cili t’i jepte atij besimin e të gjithë shqiptarëve. Produkti i këtij procesi do mund të shihej kështu si bartës i unitetit të popullit, si njeriu mbi palët, si zbutës e moderator i klimës politike dhe si rregullator i ngërceve insititucionale.

Presidenti i Republikës forcën e vet e merr nga besimi dhe legjitimiteti që populli i jep. Ishte ky detyrimi që secila palë politike, e cila pretendon të përfaqësoje sinqerisht shqiptarët, duhej të angazhohej e të përmbushte kështu detyrimin e saj kushtetues, politik dhe institucional. Këtë besuam e besojmë, dhe kësaj i shërbyem. E sotmja po, por edhe e ardhmja do na gjykojë e japë të drejtë”, shkruan Alibeaj.

Ora 19:30
Bajram Begaj erdhi në Kuvend me makinën e Ministrisë së Mbrojtjes, ikën si president me eskortën e Gardës

 

Bajram Begaj mbërriti në Kuvend me makinën e Ministrisë së Mbrojtjes dhe pasi u zgjodh si president i 8 i Shqipërisë u largua me eskortën e Gardës.

Ora 19:10
Kush ishte deputeti i opozitës që votoi pro presidentit Bajram Begaj?

1654363639_deputet.jpg

Nga opozita votuan Mesila Doda, Shpëtim Idrizi, Nusret Avdullai dhe nga LSI-ja Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Erisa Xhixho. Duke marrë parasysh që kryetarja e LSI-së ka deklaruar se do të votojë kundër, atëherë me një përllogaritje mendohet se pro të ketë votuar një nga deputetët e PDIU-së.

Ora 19:08
Me dorë në zemër falenderon deputetët, reagimi i Bajram Begajt pasi u zgjodh president (VIDEO)

 

Bajram Begaj u ngrit në këmbë dhe me dorë në zemër falënderoi deputetët në Kuvendin e Shqipërisë pasi u zgjodh presidenti i tetë i Shqipërisë me 78 vota pro.

Ora 19:01
Bajram Begaj zgjidhet president i ri i Shqipërisë me 78 vota pro dhe 4 kundër! Opozitës 'i rrjedh' një votë

 

Bajram Begaj është zgjedhur president i 8 i Republikës së Shqipërisë. Nga votimi në Kuvendin e Shqipërisë mori 78 vota pro dhe 4 vota kundër dhe një abstenim ndërsa i duheshin vetëm 71 për të zëvendësuar Ilir Metën.

Në procesin e votimit morën pjesë 83 deputetë, nga të cilët 74 ishin nga mazhoranca. Nga opozita votuan Mesila Doda, Shpetim Idrizi, Nusret Avdullai, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Erisa Xhixho ndërsa në votime morën pjesë edhe tre deputetë të PSD.

Ora 18:54
Në votime morën pjesë 83 deputetë, ja kush ishte nga opozita! Nis numërimi i votave për zgjedhjen e presidentit të ri

1654361655_Screenshot4.jpg

Pas përfundimit të procesit të votimit, ku morën pjesë 83 deputetë ka nisur numërimi i votave për zgjedhjen e presidentit të ri. 

Nga opozita votuan Mesila Doda, Shpetim Idrizi, Nusret Avdullai, Monika Kryemadhi, Petrit Vasili, Erisa Xhixho dhe ndërsa në votime morën pjesë edhe tre deputetë të PSD. Ndërsa 74 deputetë ishin nga mazhoranca.

Ora 18:52
Përfundon votimi për zgjedhjen e presidentit të ri

1654360281_Screenshot2.jpg

Ka përfunduar votimi për zgjedhjen e presidentit të ri. Bajram Begaj, ish gjeneralmajor është kandidati i propozuar nga PS për të marrë postin e Presidentit të 8 të Republikës së Shqipërisë.

Ora 18:51
Kush janë opozitarët që bojkotuan seancën për presidentit të ri! Alibeajt i mbetën besnikë 30 deputetë! Rithemelimi i Berishës lë sallën sapo nis votimi (EMRAT)

Grupi parlamentar i PD, i kryesuar nga Enkelejd Alibeaj vendosën të mos jenë prezent në seancën e posaçme për presidentin e ri të Shqipërisë.

Edhe aleatët e PD, grupi i Fatmir Mediut, Dashamir Shehi, Agron Duka dhe Vangjel Dule ishin pjesë e seancës së jashtëzakonshme, por sipas tyre për të respektuar institucionin, ndërsa janë tërhequr nga votimi.

Sali Berisha me deputetët e Komisionit të Rithemelimit shkuan në seancë, por dolën sapo do të niste procesi i votimit.

Megjithëse e gjithë opozita bojkotoi procesin, LSI mori pjesë në procesin e votimin duke shprehur votën kundër, ndërsa krah PS u rreshtua edhe një votë e ardhur nga opozita.

Deputetët e Enkelejd Alibeajt që bojkotuan

 1. Alfred Rushaj
 2. Andia Ulliri
 3. Arbi Agalliu
 4. Bledjon Nallbati
 5. Dashnor Sula
 6. Dhurata Çupi
 7. Emilja Koliqi
 8. Enkelejd Alibeaj
 9. Eralda Bano (Tase)
 10. Fatjon Veizaj
 11. Flamur Hoxha
 12. Flutura Açka
 13. Gazment Bardhi
 14. Greta Bardeli
 15. Helidon Bushati
 16. Ilda Dhori
 17. Jorida Tabaku
 18. Kastriot Piroli
 19. Xhelal Mziu
 20. Kreshnik Çollaku
 21. Lefter Gështenja
 22. Lindita Metaliaj
 23. Lulzim Basha
 24. Merita Bakiu
 25. Orjola Pampuri
 26. Ramadan Likaj
 27. Saimir Korreshi
 28. Seladin Jakupllari
 29. Zef Hila
 30. Zheni Gjergji

Deputetët e Rithemelimit që bojkotuan

 1. Luçiano Boçi
 2. Ervin Saliani
 3. Ina Zhupa
 4. Ferdinand  Xhaferraj
 5.  Agron Gjekmarkaj
 6. Grida Duma, Agron Çela
 7. Kasem Mahmutaj
 8. Oerd Bylykbashi
 9. Belind Këlliçi 
 10. Flamur Noka
 11. Albana Vokshi
 12. Sali Berisha
 13. Tritan Shehu
 14. Edmond Spaho
 15. Luan Baçi

4 aleatët e PD që bojkotuan

 1. Dashamir Shehi
 2. Fatmir Mediu
 3. Agron Duka
 4. Vangjel Dule

Morën pjesë në votim

 1. Monika Kryemadhi
 2. Erisa Xhixho
 3. Petrit Vasili
 4. Shpëtim Idrizi
 5. Mesila Doda
 6. Nusret Avdulla
Ora 18:45
Zgjedhja e presidentit të ri, voton kryeministri Edi Rama

 

Kryeministri Edi Rama ka hedhur votën e tij për presidentin e ri. Kandidatura e PS është Bajram Begaj, të cili i duhen vetëm 71 vota për të zëvendësuar Ilir Metën.

Ora 18:40
'Meta firmosi dekretin jashtë Shqipërisë', Balla- Berishës: Firma në tokë shqiptare! Kushtetuta s’e ndalon që një ushtarak të propozohet për president

 

Kryetari i grupit parlamentar të PS-së, Taulant Balla iu përgjigj akuzave të Berishës se Meta ka shkelur Kushtetutën pasi ka firmosur një dekret jashtë vendit.

“Kushtetuta është shumë e qartë, raporti i Komisionit të Ligjeve e ka sqaruar. Fantazmat kanë problem me gjeografinë. Të thuash që kjo çështje, që konsullata shqiptare në Stamboll nuk është tokë shqiptare, por është turke, është njësoj sikur ka thënë dikur që deti i Shqipërisë është i Greqisë, apo gjykatën e Parisit që e ka bërë gjykatë amerikane se nuk shkon dot vetë në Amerikë”, tha Balla.

Balla sqaroi se Kushtetuta thotë s'lejohet që ushtaraku të emërohet në detyra të tjera, por nuk ndalon propozimin, prandaj emri i Bajram Begajt është kushtetues.

Ora 18:38
Votimi për presidentin e ri/ Berisha dhe deputetët e Rithemelimit braktisin sallën e Kuvendit

1654360735_berishaaa.jpg

Ish-kryeministri Sali Berisha së bashku me deputetët demokratë, pjesë të Komisionit të Rithemelimit, kanë braktisur sallën e Parlamentit ku po zhvillohet votimi për Presidentin e ri. Më parë kishin thënë se do të ishin të pranishëm por nuk do të votonin, por pas përplasjes të Sali Berishës me Lindita Nikollën, e cila nuk i dha fjalën, kanë zgjedhur të largohen nga Kuvendi.

 

Ora 18:32
Berisha publikisht kundër Metës: Shkeli Kushtetutën, nuk mund të firmosë dekret jashtë vendit! S’ka ankimim në Kushtetuese se është e kapur nga qeveria

 

Sali Berisha ka lënë seancën plenare ku po votohet për presidentin e ri. Ai ka hedhur akuza për mazhorancën duke thënë se Bajram Begaj ka shkuar në zyrën e presidentit si shefi i shtabit. Ai tha se dekreti i Metës i firmosur jashtë shtetit nuk është i ligjshëm, teksa pyetur nëse do e ankimojë në Kushtetuese, u justifikua duke thënë se kjo Gjykatë është e kapur.

"Metës i është dërguar dekretimi dhe çdekretimi i kandidatit.  Kurrë nuk do të gjeni një rast të vetëm kur një person kalon nga karrigia e shefit të shtabit të përgjithshëm në president, kjo ndodh vetëm në junta dhe grushte shtetit. Kjo procedurë është shumë e rrezikshme për vendin, sepse kjo i hap rrugë që çdo shef shtabi të ketë dëshirën për t’u bërë president, i cili në rastin konkret Rama është korruptuar me pronat e ushtrisë. Një rast që s’ka ndodhur kurrë në historinë e vendeve të lira dhe unë e denoncoj këtë. Burime të besueshme të mediave dhe politikanëve kanë denoncuar se zotëria ka firmën mbi dokumentet e plaçkitjes së bazave ushtarake në Sarandë dhe në Gjirin e Palit. SKAPI i partisë tha se nuk ka asnjë hetim për Begaj, nuk guxon që të nisë hetimet nga politikanëve, për Ahmetaj dhe për Erion Veliaj. Jashtë territorit nuk ka dekret. Jemi në shkeljet flagrante të Kushtetutës, Lindita Nikolla e ka si me çelës Kuvendin. Me këtë kontroll që ka ekzekutivi mbi drejtësisë, c’po ndodh me gjykatën Kushtetuese, e mban çështjen dhe kujtohet në fund që nuk legjitimohet”, tha Berisha.

Ora 18:30
Gazment Bardhi ironizon kolegët: Shkojnë në Kuvend si dëshmitarë për të legjitimuar procesin, me atë rast marrin edhe rrogën

1653932970_640061acd870c6dbc.jpg

Gazment Bardhi ka reaguar për të gjithë deputetët e opozitës që janë të pranishëm në Kuvend dhe nuk votojnë për zgjedhjen e presidentit të ri. Me ironi thotë se shkojnë në Kuvend për të bërë sehir si dëshmitarë për të legjitimuar procesin. Bardhi i referohet Ervin Salianjit, Grida Dumës dhe grupit të Fatmir Mediut që janë të pranishëm në Kuvend por nuk do të marrin pjesë në votime.

“Nuk bojkotojmë, por nuk votojmë. Dmth “bëjmë sehir”! Pra shkojmë në Kuvend si dëshmitarë për të legjitimuar procesin dhe me atë rast marrim edhe rrogën! Ky po është qëndrim opozitar i vërtetë”, shkroi Bardhi.

Ora 18:23
Nis procesi i votimit për Bajram Begajn si president, i pari voton Arben Ahmetaj

 

Ka nisur procesi i votimit për zgjedhjen e Bajram Begajt si presidentin e 8 të Republikës së Shqipërisë. I pari votoi ministri Arben Ahmetaj ndërsa para tij u thirrën Flutura Açka dhe Arbi Agalliu, të cilët nuk u paraqitën për të votuar. 

Ora 18:15
FOTO LAJM/ Rama shkon ta takojë Bajram Begajn në Kuvend

 

Teksa po përgatitet Komisioni për zgjedhjen e presidentit, kryeministri Edi Rama është ngritur nga karrigia për të takuar Bajram Begajn. Në pamje duket momenti kur Rama shkon pranë vendit ku po qëndron Begaj dhe i jep dorën. Edhe Begaj ngrihet nga karrigia për të përshëndetur kryeministrin dhe të dy janë të buzëqeshur.

Ora 18:08
Zgjedhja e presidentit të ri/ Nikolla nuk i jep fjalën Berishës, ish kryeministri: Je unike! Ndalon mundësinë për procedurë

 

Sapo nisi seanca plenare për votimin e kandidaturës së PS për presidentin e ri, ish kryeministri Sali Berisha kërkoi fjalën, por kryetarja e Kuvendit Lindita NIkolla nuk ia dha.

Berisha iu përgjigj nga vendi duke i thënë: “Je unike. Ndalon mundësinë për procedurë”.

Ora 18:07
Kryemadhi: S’kam rezervë për kandidatin, por votojmë kundër! Procesi jo konsesual

 

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka bërë me dije se LSI do të votojë kundër Bajram Begajt si president. Ajo thotë se nuk ka asnjë rezervë për Bajram Begajt si individ, por për procesin e njëanshëm.

“Qëndrim politikes e i gjithë procesi duhet të ishte konsensual, gjithëpërfshirës. Megjithatë, nuk flasim për individin, jemi mësuar kollaj që t’i bëjmë pis, vota e LSI është votë kundër. S’kam rezervë për kandidatin, por për procesin,. Uroj të mos jetë ministri pa portofol i Ramës”, tha Kryemadhi.

Ora 18:07
Nis seanca plenare për votimin e presidentit të ri, Bajram Begaj shfaqet i buzëqeshur në sallë

 

Kuvendi i Shqipërisë është mbledhur për të votuar për presidentin e ri të Shqipërisë ndërsa kandidati i propozuar nga PS është Bajram Begaj, i cili duket i buzëqeshur është i pranishëm në seancë.

Ora 17:59
Seanca për presidentin Bajram Begaj, Noka: Do shprehim vullnetin tonë kundër farsës

 

Flamur Noka nga Komisioni i Rithemelimit ka deklaruar se në Kuvend në seancën për zgjedhjen e presidentit Bajram Begaj, do të votojë kundër.

“Do shprehim vullnetin tonë kundër farsës”, tha Noka

Ora 17:58
Mediu: Nuk do e votojmë Bajram Begajn, por e vlerësojmë nga pikëpamja njerëzore

 

Fatmir Mediu, kryetari i grupit parlamentar “Aleanca për ndryshim” foli para mediave pak para Kuvend duke thënë se e vlerëson Bajram Begajn nga pikëpamja njerëzore por nuk do ta votojnë sepse e cilësoj procesin antikushtetues.

“Në emër të kolegëve të mi dua të deklaroj se kemi insistuar që të kemi një proces kushtetues që  kërkon një president mbi palët të konsultuara me partitë politike për të arritur konsensusin. Për fatin e keq veprimet kanë qenë të njëanshme. Veprimi që po bëhet është antikushtetues sepse kandidatura nuk u konsultua me partitë politike. Nuk kemi asgjë me kandidatin, nga pikëpamja njerëzore e vlerësojmë. Unë e kam njohur dhe në mënyrë personale. Si ish ministër mbrojtje kam vlerësim për ushtarakët por qëndrimi ynë është se nuk do të marrim pjesë në votim se kërkonte marrëdhënie të palëve pavarësisht se mundet ose jo të bien dakord me njëri-tjetrin”, tha Mediu.

Ora 17:55
Bajram Begaj votohet sot në Kuvend/ Salianji: Nuk do të marr pjesë në procesin e votimit

 

Deputeti i PD-së, Ervin Salianji ka deklaruar se nuk do të votojë për Bajram Begajn si president. Pra nuk do e bojkotojë si proces, por nuk do jap votën e tij as pro dhe as kundër.

“Për të ardhur keq që ka përfaqësues të PD që nga padijenia politike dhe naiviteti, krijojnë perceptimin që ulen në tryezë vetëm për pazare, e nxori presidentin nga zarfet e tij, duke qenë se është e njëanshme, nuk do marr pjesë në votim, duke respektuar institucionin, por jo bojkot. Janë taktika parlamentare që do të zbatohet”, tha Salianji

/SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • charli: 05/06/2022 01:40

  Nuk i kuptoj keta doktora qe perzihen me politik.. kane emer dhe reputacion te mire e duan te perlyhen me balte.

  Përgjigju
 • Rivendosni intelektualet: 04/06/2022 21:44

  Intelektual te ketij kalibri jane ajka e Shqipëris , urojme sa me shume si z.Begaj te jene pjese kyqe ne administratee dhe ne institucione te nivelit larte drejtues! Urime me kete president dhe me punen e cdo Shqiptari dashte zoti jemi ne BE (2022-27)

  Përgjigju
 • Bledi: 04/06/2022 21:15

  Sa gjynaf qe jemi ne si popull, per zotin. Kur tipa si ky "shpirt i xha Parandilit" behen Gjenerale dhe Shefa Shtabi pa asnje lidhje me funksionin apo i me tej i bejne dhe President. Shume gjynaf jemi. Per 50 vite mbetem peng dhe ne dore te injoranteve me ne krye Enverin, e me tutje me "kuadrot" e tij Berisha, Nano, Meta, apo Rama. As karakter, as kulture, as qytetari, ashtu si gjiriza me nje mentalitet hibrid mes otomanizmit, sovjeto-socializmit, korrupsionit the qylit, gjithe jeten servile zvarre zvarre si gjerperinjte. Mos mbeci.

  Përgjigju
 • Genti: 04/06/2022 20:36

  E meritonte te votohej se esht figure e paster dhe ai qe i duhet vendit tone jo si likja. U zgjodh me i miri per ne

  Përgjigju
 • liri: 04/06/2022 20:07

  njerezit te cilet kontribojne dhe i japin vendit nje vleree te madhe dhe pozitive meritojne te vleresohen me te tilla poste . suksese gjeneral

  Përgjigju
 • olti: 04/06/2022 20:05

  nje njerini cili e meriton me se miri kete post! urime z.begaj jemi te bindur qe do beni me te miren ashtu sic keni bere deri me si ne detyren si gjeneral

  Përgjigju
 • Genci: 04/06/2022 20:01

  Nuk kishim dyshime qe do zgjidhnit nje figure dinjitoze dhe te larte, zoti Begaj i permbush te gjitha kriteret per te drejtuar postin e presidentit. Ai eshte nje figure e paster dhe jasht politikes, gje qe na rrit besimin ne qytetareve, pasi do e drejtoje me perkushtimin dhe profesionalizmin me te madh detyren e tij si kreu i shtetit

  Përgjigju
 • Flavio: 04/06/2022 19:56

  Ik m aman shyqyr qe na u shporr LSI,keni bere zgjedhjen me te duhur

  Përgjigju
 • Ana: 04/06/2022 19:53

  Normalisht qe grupi i berishes do bojkojtoje. E dime te gjithe madje dhe vet berisha qe ka mbaruar si njeri dhe per politike sben me sepse e kemi pare dhe kur ka qene ai ne qeverisje ka pare gjithmone interesat e veta dhe jo te vendit.

  Përgjigju
 • Fatmir gjoka: 04/06/2022 19:46

  Ju lumte keni vendosur nje njeri te duhur qe te perfaqesoje shqiptaret me disipline dhe kurajo bravo zoti rama

  Përgjigju
 • Aleksadri: 04/06/2022 19:41

  Rama me qeverin e tij ka vertetuar gjithmon qe ka bere zgjedhjen e duhur une besoj shume tek kjo vendim qe u be sot urime zoti Begaj shpresoj dhe besoj qe ju do jeni nje President i denjte per Shqiprin jo si ish Presidenti nje turp per te gjithe ne.????

  Përgjigju
 • Alida: 04/06/2022 19:32

  Z.Barjam njeri i ndershem e meriton vendin per President zgjidhja me e mire qe eshte bere dhe e sigurt , do ta beje punen shkelqyer per te miren e shqiperise dhe popullit .

  Përgjigju
 • BENI: 04/06/2022 18:32

  GARDA TE NXJERRE ME SHQELMA NE RRUGE SALIUN,,,VOKSHIN,,,MEDIUN,,,KRYEMADHIN,,VASILIN..,KETA PLEHRA E NDYJNE PARLAMENTIN.....

  Përgjigju
 • BENI: 04/06/2022 18:26

  MOS SE NA FIKET FARE,,,VOTON KUNDER SALI KERMA ,,DHE ILIR META......DO JU PJERDHI JUVE EDI RAMA....JU RENTE DAMLLJAJA SA ME SHPEJT,,,SE ESHTE DHE NXEHTE TANI....

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Të veshura me fustane nusërie, Edlira e Alba, çifti i së njëjtës gjini kurorëzojnë dashurinë në tarracën e bashkisë Tiranë

FOTO/ Të veshura me fustane nusërie, Edlira e Alba, çifti i së njëjtës gjini kurorëzojnë dashurinë në tarracën e bashkisë Tiranë