SPAK i kërkon gjykatës sekuestro për pasuritë e Emiljano Shullazit

Pas kërkesës së OFL-s, SPAK i drejton gjykatës dosjen për sekuestron e disa prej pasurive të Emiljano Shullazit. Ndër pasuritë janë pjesa takuese në ish hotel Vollgën në Durrës ku 749.6 m2 truall dhe 1129.39 m2 ndërtesë. Po ashtu SPAK kërkon të sekuestrohet deri në justifikim e burimit të krijimit edhe mjeti në pronësi të Shullazit një mercedez benz model AMG 65.

Në 11 shkurt OFL i dërgoi formularin e vetëdeklarimit të pasurisë Emiljano Shullazit. Ndërkohë avokati i tij, Vladimir Meçe, në atë periudhë tha se  pasuria e Shullazit ka kaluar në sitën e ligjit antimafia dhe nga ky hetim sipas tij, ai nuk ka rezultuar me pasuri të paligjshme.

Shullazi është duke u përballur me drejtësinë në Gjykatën e Apelit të Posacëm pasi është i dënuar nga shkalla e parë për "Shtrëngim me anë të kanosjes ose dhunës për dhënie pasurie", kryer në bashkëpunim, "Kanosje për shkak të detyrës" në bashkëpunim, "Grupi i strukturuar kriminal".

m.x./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A i ka përmbushur pritshmëritë tuaja SPAK?

Komento

Komente

 • Dori: 02/07/2020 21:08

  Pasuri pa punuar nje dite,,duke vendosur gjoba e duke bere krime dhe duke ketcenuar njerezit ...

  Përgjigju
 • Zani: 02/07/2020 17:44

  Po këtij kriminili i ka dërguar shkres dhe engjilli i vdekje, por nuk dimë datën.

  Përgjigju
  • ari: 03/07/2020 05:14

   at pun e din vet i madhi zot ato qe presin me i nodh gjo duhet vet ti luten zotit madh se njerzit se kan at shanc e ka tregu qe esht jetgjat me 4-5 atentate ne kurriz

 • Im: 02/07/2020 17:22

  Pse more po i ka me djers cuni

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

4 ditë pas dekretimit, marrëveshje e 5 qershorit për 'Zgjedhoren' botohet në fletoren zyrtare