SPAK/ Shefja e ONM: Hap thelbësor për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar

SPAK/ Shefja e ONM: Hap thelbësor për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar

Shefja e ONM-së, Genoveva Ruiz Calavera ka reaguar lidhur me betimin e 8 prokurorëve të SPAK. Në një reagim të shkurtër, Calavera shkruan se ngritja e kësaj strukturë të Posaçme është një hap thelbësor për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar.

"Mirëpresim ngrohtësisht betimin për tetë anëtarët e parë të SPAK. Një hap thelbësor për të luftuar korrupsionin dhe krimin e organizuar në Shqipëri", shkruan Calavera.


Lajmi kryesor:

SPAK nis punën/ SHBA: Do çojë para drejtësisë 'të paprekshmit'! BE: Moment i rëndësishëm për Drejtësinë


B.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shpërblim 5 mijë lekë për pensionistët, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)

Georgina Rodriguez në Katar, pritja e jashtëzakonshme që i është bërë bukuroshes (VIDEO)