Sportistët e Vllaznisë dhurojnë gjak për të lënduarit nga tërmeti

Sportistët e Vllaznisë dhurojnë gjak për të lënduarit nga tërmeti

Foto nga pasojat e tërmeteve

1574771182_durr.jpg

Sportistët e klubit “Vllaznia” kanë ndërmarrë një nismë vullnetare për dhurimin e gjakut për të lënduarit nga tërmeti.

Ata u kanë bërë thirrje qytetarëve të sensibilizohen për të plagosurit nga kjo tragjedi që ka përfshirë popullin shqiptar.

Ky gjest human do t’u vijë në ndihm ëtë gjithë të plagosurve që u janë drejtuar qendrave shëndetësore për të marrë mdihëmn e shpejtë.

Kujtojmë që mëngjesin e sotëm Shqipëria është prekur nga tërmete të shumtë me pasojë vdekjen e dhjetëra qytetarëve

Tërmeti është ndjerë në të gjithë vendin, por qytetet më të prekura nga kjo ngjarje janë Tirana, Durrësi dhe Lezha.

Foto nga dhuruesi i Vllaznisë


Lajmi kryesor:

Bota e futbollit solidarizohet për fatkeqësinë në Shqipëri


  • Sondazhi i ditës:

    A është Shqipëria në rrugën e duhur pas 110 viteve pavarësi?×

Lajmi i fundit

Ylli Pata: Lufta e dy Shqipërive paralele

Ylli Pata: Lufta e dy Shqipërive paralele