Sulmi në shkollën fillore në Teksas, mësuesja e klasës së katërt njëra prej viktimave

Sulmi në shkollën fillore në Teksas, mësuesja e klasës së katërt njëra prej viktimave

Mësuesja e klasës së katërt Eva Mireles është identifikuar si një nga dy viktimat e rritura në një të shtënat në shkollë që la të vdekur edhe 19 fëmijë në shkollën fillore “Robb” në Uvalde, Teksas.

Një i afërm i Mireles tha se ajo do të mbahet mend si një nënë dhe grua e dashur.

"Ajo ishte aventureske. Unë patjetër do të thosha ato gjëra të mrekullueshme për të. Ajo padyshim që do t'i mungojë shumë," tha Amber Ybarra, 44 vjeç, nga San Antonio.


Lajmi kryesor:

Teksas/ 21 të vdekur! Bilanci i ri tragjik nga sulmi me armë në shkollën fillore, 18-vjeçari qëlloi gjyshen e tij para se të vriste fëmijët


S.C/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Pritet konferenca e parë ndërqeveritare, mendoni se Shqipëria bëhet anëtare e BE në një kohë të shkurtër?×

Lajmi i fundit

John

Ukrainë, tetë kryebashkiakë ende të burgosur të rusëve