Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi

Sulmuesi i Kombëtares shënon në Europa League, Sparta e Pragës eliminon Gallatasarayn! Asist nga Qazim Laçi

Indrit Tuci pas golit

Sparta e Pragës fitoi 4-1 kundër Galatasaray për ndeshjen e kthimit në play-off e Europa League. Tanimë çekët kanë marrë një biletë për më tej, kjo edhe falë formës së mirë të dyshes së shqiptarëve që bëjnë pjesë te Sparta.

Indrit Tuci u fut në fushë në minutën e 66-të dhe pas vetëm tetë minutave i dha avantazhin 2-1 Spartës, duke i hapur rrugë suksesit. Më pas 23-vjeçari asistoi për golin e tretë në minutën e 80-të, ndërsa Qazim Laçi dhuroi asistin për golin e katërt në fundin e sfidës.

Paraqitja e mirë e Tucit dhe Laçit bënë që çekët të eliminojnë një emër si Galatasaray. Për t'u theksuar se ky ishte goli i parë i Tucit, i cili u afrua vetëm në janarin e këtij viti te Sparta, duke lënë Lokomotivën e Zagrebit.

Tuci ka qenë pjesë e U-21 të Shqipërisë dhe sulmuesi është në listën e ngushtë të Sylvinhos për një vend në ekipin e parë të Shqipërisë.

Indrit Tuci

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Ilir Meta sulmon kreun e SPAK, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Incidenti në konferencë, presidentja e Komisionit Europian sulmohet nga një qytetar: Je kriminele (Video)

Incidenti në konferencë, presidentja e Komisionit Europian sulmohet nga një qytetar: Je kriminele (Video)