Sulmuesi i Kombëtares tripletë në Itali, Lazio eliminohet nga Kupa

Sulmuesi i Kombëtares tripletë në Itali, Lazio eliminohet nga Kupa

Flavio Sulejmani

Flavio Sulejmani, ky është sulmuesi që po shkëlqen me të rinjtë e Lazios në Itali. Sulmuesi 18-vjeçar bën pjesë edhe te moshat U-21 të Kombëtares dhe është aktivizuar në dy takime nga Alban Bushi.

Këtë të mërkurë, Lazio U-19 mundi 2-3 moshatarët e Torinos dhe sulmuesi shqiptar shënoi tre gola për "Shqiponjat" e Romës. Paçka tripletës që e dërgoi ndeshjen në shtesë, Torino kaloi në finale edhe pas fitores së ndeshjes së parë.

Edhe pse jashtë gare tanimë, fakt është se Flavio Sulejmani po bën mirë te Lazios dhe është një element i talentuar për të ardhmen e sulmit të kuqezinjve.

I dalë nga moshat e Interit, ai kaloi te Perugia dhe më pas kaloi në Akademinë e Lazios. Këtë sezon ai ka shënuar shtatë gola.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Rithemelimi propozon rikthimin e koalicioneve të vjetra, a jeni dakord?



×

Lajmi i fundit

Tri pikë shprese, Eintracht Frankfurt fiton 3-1 ndaj Augsburg dhe 'blindon' Evropën (GOLAT)

Tri pikë shprese, Eintracht Frankfurt fiton 3-1 ndaj Augsburg dhe 'blindon' Evropën (GOLAT)