“Swing marathon”, adhuruesit e Jazz-it bëhen bashkë në Shkodër me një performancë të jashtëzakonshme

Treni i "Swing Marathon" mbërriti sërish në stacionin e Shkodrës pas dy viteve mungesë. Udhëtarë ishin adhuruesit e muzikës Jazz që sillnin vitet '40 - '50 me veshjet e tyre. "Andrra n'tren" i dedikohet ditës ndërkombëtare të kësaj muzike që në në Shkodër i ka fillesat në vitet '20.

Fotot tradicionale mbi lokomotivë, Banda Frymore e qytetit, Grupimi i Vespave dhe biçikletave dhe parada ishin disa nga detajet e festës, së cilës iu bashkua edhe Kryetari i Bashkisë, Benet Beci.

Atmosfera vijoi më tej në rrugët e qytetit me performancat e deejay-ve ndërsa si pjesë e dekorit qëndronin makinat dhe objektet retro. Në po të njëjtën kohë u zhvillua edhe spektakli me muzikë jazz në teatrin "Migjeni" duke argëtuar të pranishmit deri në orët e vona të mbrëmjes.

R.D/E.B/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • Genti: 28/04/2024 15:03

    Bravo ju qofte, qytet fantastik

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Alibeaj iku nga grupi PD, çfarë duhet të bëjnë deputetët e tjerë pro Bashës?×

Lajmi i fundit

 Ylli Pata: Si u shpik shqiponja me duar që çmendi shqiptarët e trazoi Ballkanin

Ylli Pata: Si u shpik shqiponja me duar që çmendi shqiptarët e trazoi Ballkanin