Të bësh foto në majë të piramidës së Gizës, influencuesi amerikano-rus bën 5 ditë burg

Foto nga Zdorovetskiy

Një influencues Instagrami kaloi pesë ditë në një burg egjiptian pasi u ngjit në piramidat antike për të marrë një selfie.

Vitaly Zdorovetskiy, 27 vjeç, publikoi një fotografi në Instagram duke treguar këmbët e tij varur mbi piramidën e Gizës në sfond.

Influencuesi amerikano-rus shkruajti në një postim se pesë ditët që kaloi në burg ishin më të këqijat dhe nuk do ta dëshironte këtë që ka përjetuar për askënd.

Sidoqoftë, ai u tha ndjekësve të tij 3.1 milionë që nuk i vjen aspak keq.

"Asnjë fjalë nuk mund të shpjegojë atë që sapo kalova në 5 ditët e kaluara. Unë u dashurova me Egjiptin sepse u ngjita në Piramidat e Gizës”, shkroi  ai.

Ai u shpreh se e bëri për  një kauzë të mirë dhe së shpejti do të ndajë të gjitha videot në mënyrë që e gjithë bota ta shohë.

Parlamenti egjiptian e bëri të paligjshëm ngjitjen e piramidave në nëntor.

Ai vendosi që dikush që gjeti ngjitje në ndonjë ndërtesë të mbrojtur pa marrë licencë mund të përballet me të paktën një muaj burgim ose gjobë jo më pak se 483.34 £ dhe jo më shumë se 4,833.39 £, sipas "Ahram Online”.

Nuk është hera e parë që ai është futur në telashe që kanë lidhje me thyerjen e ligjit.

Pranksteri u arrestua për futjen në fushë gjatë finales së NBA 2016 dhe 2017 MBL.

Në vitin 2014, ai shkaktoi një ndërprerje në fitoren përfundimtare të Kupës Botërore të Gjermanisë 1-0 kundër Argjentinës, duke u përpjekur të puthte ish-mbrojtësin e Die Mannschaft, Benedikt Hoëedes.

Zdorovetskiy gjithashtu u kap për shkelje pasi u ngjit në Shenjën e Hollivudit në vitin 2016. 

Edhe Ish e dashura e Vitalit, Kinsey Wolanski, 22 vjeç, u bë e famshme kur u përpoq të hynte në fushë me rroba banjoje, ndërsa Liverpool mundi Spurs 2-0 në finalen e Champions League 2019.

Foto nga Zdorovetskiy

E.D./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A i duhet vendit një klasë krejtësisht e re politike?

Komento