Të dënuar jashtë shtetit për terrorizëm dhe municione luftarake, OFL u kërkon llogari për pasurinë 3 personave

Artan Hënaj, Maksim Çelaj, Enea Buzo të dënuar jashtë vendit për vepra terroriste dhe prodhim dhe mbajtje të municionit luftarak duhet të japin llogari për pasuritë e tyre në OFL. Ditën e  sotme OFL i kanë dorëzuar formularin ku 3 të dënuarit kanë 48 orë kohë të paraqesin dokumentet e tyre për pasurinë.

OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, shtetasve:

Artan Hënaj, banues në Fier, nën hetim nga autoritetet franceze për “Vepra penale me qëllime terroriste” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”;

Maksim Çelaj, banues në Mallakastër, nën hetim nga autoritetet franceze për “Vepra penale me qëllime terroriste” dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”;

Enea Buzo, banues në Gjirokastër, dënuar nga Gjykata e Lartë e Landit në Düsseldorf, Gjermani, për “Vepra penale me qëllime terroriste”, mbetur në tentativë dhe “Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Përgjigjet  e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria do vijojë të mbyllet në orën 20:00/ A ju duket i drejtë vendimi i ekspertëve për të mos ndryshuar masat anti-COVID?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kreu i zyrës serbe për Kosovën: Qesharake që Osmani akuzon Serbinë për krime, për aq kohë sa liderët e UÇK janë në Hagë