Të gjithë në kërkim të një vendi parkimi...Në sheshin qendror në Shkodër për të shijuar spektaklin e fishekzjarrëve

1577831337_shkoder.jpg

Gazetari Ergys Kavaja duke raportuar

Edhe në Shkodër ka nisur festa. Rrugët e qytetit janë mbushur me makina, me persona që kanë dalë të presin në shesh ndërrimin e viteve për të shijuar spektaklin e fishekzjarrëve. Të gjithë në kërkim të një parkimi për të lënë automjetin dhe për të gjetur vendin e duhur në sheshin "Nënë Tereza" ku do të bëhet hedhja e fishekzjarrëve në mënyrë të organizuar nga Bashkia e Shkodrës.


Lajmi kryesor:

Troket 2020-a! Viti i ri përmes kamerës së Report Tv: Nga festa e vakët e të pastrehëve të tërmetit tek spektakli i fishekzjarreve në çdo cep të Shqipërisë


G.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se po shkojmë drejt një izolimi të dytë?×

Lajmi i fundit

John

Ulen temperaturat, dëbora përfshin Prishtinën