'Të lutem Zot jo...'! Nga Barça, Reali te Kevin Love, reagimet e botës së sportit për Bryant

1580076063_brayant.jpg
Bota e futbollit është shokur me vdekjen tragjike të legjendës amerikane Kobe Bryant. Reagimet kanë qenë të shumta jo vetëm nga ish-kolegët e tij të basketbollit, por edhe klubet e mëdha të futbollit dhe personalitete të sportit.

“Të shokuar me vdekjen e Kobe Bryant, një sportist shembull brenda dhe jashtë fushës. Ngushëllimet tona më të përzemërta familjes dhe të dashurve të tij. Pusho në paqe” ishte postimi i ekipit të Barcelonës. "Keqardhje për vdekjen e Kobe Bryant, legjendës së sportit botëror.

 Klubi dëshiron të përcjell ngushëllimet e tij për familjen dhe miqtë e tyre për këtë humbje që ka tronditur botën e sportit" shkruan Reali i Madridit. Kevin Love shkruan “Të lutem jo. Të lutem zot jo. S’mund të jetë e vërtetë”.


Lajmi kryesor:

Bie helikopteri në Kaliforni, vdes tragjikisht legjenda e basketbollit Kobe Bryant bashkë me vajzën e tij (PAMJET)


d.ba./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Radhët e gjata në pikat e kalimit kufitar. Përgjegjësi e kujt?×

Lajmi i fundit

John

Kapen 15 emigrantë në Tepelenë, 3 dërgohen në spital, shfaqen probleme shëndetësore