Qarku i Los Angeles detyrohet t'i paguajë 29 milionë dollarë Vanessa Bryant

Qarku i Los Angeles detyrohet t'i paguajë 29 milionë dollarë Vanessa Bryant

Vanessa dhe Kobe Bryant

Qarku i Los Angeles në SHBA është detyruar të paguajë rreth 29 milionë dollarë për të venë e superyllit të NBA-së, Kobe Bryant, pasi policia ndau imazhe grafike të rrëzimit të të helikopterit dy vjet më parë. Bryant dhe vajza e tij Gianna vdiqën së bashku me shtatë persona të tjerë kur helikopteri u rrëzua në zonën e LA-së. Gruaja e tij, Vanessa Bryant, paditi qarkun e Los Angeles duke thënë se personat që dhanë ndihmën e parë fotografuan mbetjet njerëzore si “suvenire” të tregtueshme për publikun. Avokatët për qarkun e LA e quajtën zgjidhjen “të drejtë dhe të arsyeshme”.

“Sot shënon kulmin e suksesshëm të betejës së guximshme të zonjës Bryant për të mbajtur përgjegjës ata që u përfshinë në këtë sjellje groteske”, thanë avokatët e paditësit në një deklaratë të martën, raporton BBC.

“Ajo luftoi për burrin e saj, vajzën e saj dhe të gjithë ata në komunitet, familja e të cilëve u trajtua me të njëjtën mungesë respekti. Shpresojmë që fitorja e saj në gjyq dhe kjo zgjidhje do t’i japë fund kësaj praktike”, thonë avokatët.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit

UNESCO: Shqipëria të shmangë me çdo kusht menaxhimin e fragmentarizuar të Butrintit