Të mbuluar nga gjaku dhe kallashnikovi te këmbët/ Pamje të reja nga masakra në Kosovë dhe historia e sherrit (VIDEO)

Mediat në Kosovë kanë publikuar pamje të reja nga masakra në Kosovë, teksa duken të shtrirë në tokë dhe të mbuluar nga gjaku personat që u qëlluan me breshëri. Por si nisi sherri? Dy familjet nga kryeqyteti, Rafuna dhe Mehmeti u konfliktuan për shkak të pronës. Historia nisi kur një zyrtar i kadastrës në Komunës së Prishtinës u caktoi kufirin dy familjeve, komshinj në lagjen e Spitalit.

“Familja Mehmeti ka vendosur disa blloqe në kufirin afër familjes Rafuna. Njëri prej anëtarëve të familjes Rafuna ka larguar me shqelm blloqet e vendosur duke thënë se “I ke vendosur në pjesën time”, ka treguar një dëshmitar për mediat.

Më pas familjarët e familjes Mehmeti e goditën fizikisht një anëtarë të Rafunës.  Ata iu kundërpërgjigjen me armë zjarri ku edhe mbeti i vrarë Bashkimi dhe tre të tjerë të plagosur. Miftar Mehmeti, Naim Mehmeti dhe një person i paidentifikuar  janë arrestuar nga Policia e Kosovës.Lajmi kryesor:

Tronditet Prishtina, 2 familje sherr për pronën, 2 të vdekur nga breshëria e kallashit (Momenti kur qëllohen)


d.ba./b.ha./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Klubet paralajmërojnë protesta! A jeni dakord me vendimin e Ligës së Futbollit për të përshkallëzuar bojkotin?×

Lajmi i fundit

John

Dashuria dhe puna nuk janë në ditën më të mirë, ja çfarë thotë horoskopi për sot