Muratori s'pranoi t'i merrte përsipër një punë, qëllohet me automatik! 47-vjeçari i plagosur: S'kisha mundësi! Transportohet me helikopter drejt spitalit të Shkodrës! Në kërkim autori

Foto ilustruese

THETH- Të shtëna me armë janë regjistruar në Theth, ku ka mbetur i plagosur një person. Report Tv ka mësuar nga burime zyrtare se i plagosur ka mbetur 47-vjeçari Gëzim Ndrezaj që punonte si murator, i cili ka marrë një plagë në këmbë. 

Dyshohet se konflikti mes tij dhe autorit ka ndodhur për prishje pazari, pasi autori i ka kërkuar që t'i bëjë një punë, po ai nuk ka pranuar. Për pasojë, autori, i cili ishte me një makinë, ka nxjerrë automatikun dhe e ka qëlluar në këmbë.

I plagosuri, përpara uniformave blu, ka thënë se ka pasur vetëm një të shtënë si dhe ka rrëfyer se autorin e njeh, pasi është banor i zonës.

“Ka edhe më keq. Autori më kërkoi të bëja një punë. I thashë se nuk kam mundësi. E njoh autorin, është vendali. Më plagosi me automatik. Ngjarja ndodhi para 10 minutave. Ai ishte me makinë. Më gjuajti një herë”, thotë i plagosuri.

Mësohet se policia ka mundur ta identifikojë autorin dhe është vënë në ndjekje të tij.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Iris: 26/09/2021 22:43

  Cfare injoranti!!Pse nuk pranoi te t'a bente punen qe i kerkove dhe per kete duhet t'a qelloje me arme?! Me siguri ka qene ndonje punim pa leje.Perhere po degjojme qe arrestohen pronaret qe bejne punime pa leje,por dhe punetoret qe i ndihmojne.Ndoshta muratori e ka kuptuar dhe s'ka dashur te implikohej ne dicka qe mund t'a arrestonte.

  Përgjigju
 • Daku: 26/09/2021 16:20

  Welcome to Albania..ja pasojat kur ikin gjith puntoret ne gjrm e hajn ato qe kan ngel aty haha

  Përgjigju
 • Shkodran: 26/09/2021 16:02

  Dukagjinas i vërtetë!! I zgjidhin çështjet me grykën e pushkës!! Ha burgun dhe paguan edhe gjakun!!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Rishfaqen nostalgjikët e diktatorit, a duhet bërë dekomunistizimi i shoqërisë shqiptare?×

Lajmi i fundit

John

Dibra zbardhet nga dëbora, trashësia në zonat malorë arrin deri në 20 cm