Valteri tenton t'i gjuajë Gjiknurit jashtë Kuvendit: Më kërcënoi, ky qen bir qeni s'më tremb dot! Deputeti i PS: Asgjë personale, i mërzitur me ndryshimet në Kod, s'kontrollon dot emocionet (Video)

Në një kohë në seancën e Kuvendit tensionet janë të larta mes mazhorancës dhe opozitës ku pritet që të miratohen ndryshimet në Kodin Zgjedhor, tensioni ka vijuar edhe jashtë ambienteve të parlamentit mes deputeti të opozitës dhe atij të PS-së. Deputeti i opozitës në parlament Halit Valteri ka tentuar t'i gjuajë deputetit të PS, Damian Gjiknuri. Konflikti mes tyre ka vijuar për pak minuta, ndërsa është dashur ndërhyrja e disa deputetëve për t'i ndarë.

Përplasja ka qenë e aspër me fjalë, ku gjuha e trupit të Halit Valteri ishte mjaft kërcënues, sa në një moment u duk sikur po tenton t'i gjuajë Gjiknurit, por që situatë është qetësuar pas ndërhyrjes së së disa deputetëve që ndodheshin aty.

Ka qenë Halit Valteri ai që i është afruar Damian Gjiknurit, i cili po largohej nga ambientet e kuvendit, pas fjalës së mbajtur. Ata kanë pasur një përplasje me fjalë që u duk sikur u qetësua në fillim dhe Valteri u largua, por u rikthye sërish duke vijuar debatin me fjalë. Është dashur ndërhyrja e disa deputetëve që ndodheshin në ambientet e jashtme të Kuvendit që kanë bërë të shuarjen e konfliktit dhe deputeti Valteri të hynte sërish në ambientet e brendshme të Kuvendit.

Konflikti ka në lidhje me debatet e bëra në Kuvend për ndryshimet në Kodin  Zgjedhor, ku Vlateri pretendon se ai është telefonuar nga Gjiknuri dhe kërcënuar që të mos merrej me të. Kjo sipas tij pasi tha në Kuvend se Gjiknuri është i lidhur me bandat dhe krimin. Valteri përdori një fjalor ofendues ndaj deputetit të mazhorancës duke kaluar në qëndrime personale. Ndërsa nga ana tjetër Gjiknuri tha se konflikti nuk ishte personal dhe se Valteri është i mërzitur nga ndryshimet në kod dhe nuk kontrollon dot emocionet.

Valteri hodhi akuza edhe për blerje votash të opozitës parlamentare për të votuar ndryshimet në Kodin Zgjedhor, gjë që nga nga e Gjiknurit iu rekomandua t'i denoncojë në prokurori këto emra nëse ekzistojnë.

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 12:32
Gjiknuri: Asgjë personale, Valteri është mërzitur me ndryshimet në Kodin Zgjedhor dhe nuk kontrollon emocionet (VIDEO)

Damian Gjiknuri ka mohuar se përplasja të ketë ardhur për çështje personale apo të ketë kërcënuar deputetin Valteri. Ai tha se Valteri është i mërzitur nga ndryshimet në kodin zgjedhor dhe nuk di të kontrollojë emocionet e tij.

Në lidhje me akuzat e tij se janë blerë votat e opozitës, Gjiknuri tha se le t'i denoncojë emrat dhe të mos bëjë deklarata të kota nëpër media.

"Janë gjëra krejt ordinere, unë gjerat i shpreh publikisht janë gjëra politike, asgjë personale, pse duhet ta kërcënojë unë Valterin? Deputete dhe komunikojnë unë nuk jam këtu të merrem me të. Çdo parti ka qëndrime e tij politike, më vjen keq që debati i rëndësishëm për ligjin të kalojë nën gjëra personale. Unë akuza personale i kam dëgjuar nga të gjithë. Unë nuk merrem me historinë çfarë më tha e çfarë i thash. Disa njerëz janë mërzitur me ndryshimet e Kodit Zgjedhor dhe nuk dinë të kontrollojnë emocionet e tyre. Ti denoncoj nëse i ka emrat e atyre që janë blerë dhe të mos bëjë deklarata në media", tha Gjiknuri

Ora 12:21
Valteri: Më kërcënoi në telefon! Rama ta tërheqë këtë qen bir qeni, nuk me tremb dot mua (VIDEO)

Halit Valteri ka folur për media pas përplasjes që pati me deputetin Damian Gjiknuri duke thënë se ishte ai që e nxori nga Kuvendi duke e kërcënuar në telefon në lidhje me deklaratën e tij në Kuvend. Valteri shpërtheu me fjalë ofenduese ndaj Gjiknurit duke thënë se nuk trembet prej tij dhe se Rama duhet ta tërheq atë.

"Provokimet  e Gjiknurit me çunat problematik as më hyjnë dhe as më shkojnë ndërmend. Unë nuk jam në idiot që të dal nga seanca dhe ti drejtohem një deputeti, me telefoni dhe me kërcënoi mos u merrni me mua se nuk më njihni.Kjo për fjalën time kur them se Gjiknuri është në pazar me bandart, krimin dhe opozitën jashtëparlamentare. I bëj thirrje Gjiknurit dhe Ramë ta tërheq këtë qen bir qeni nga kërcënimet që bën kështu se familja ime e ka provuar me kohë që di t'i bëjë gjërat me mbeturinat që bëjnë pis dhe këpucët nuk merremi. Edhe në hënë të shkoj Gjiknuri me një Valter nuk merret dot se e di kemi dhënë provat si i trajtojmë mbeturinat. Nuk mund të krahasojmë Ahmet Zogun me një hajdut që ka vjedhur mbi 100 mln euro dhe që ja merr guruja nga 5 mln sa herë i takon gruan'", tha Valteri.

Valteri hidh akuza të forta se Gjiknuri ka blerë deputetë të opozitës për të votuar kodin zgjedhor dhe ato do të dalin me votat e tyre pro ditën e sotme në Kuvend.

"Unë nuk rri në tryezë me të dhe sa herë kam qenë pjesë e debateve me të e kam sulmuar. Kjo mazhorancë me fekale të tilla do të përfundojë edhe me 30 mandate. Vota ime është kundër dhe grupi demokrat ka qenë kundër, por me paratë e Gjiknurit janë blere deputetë. Deputetët e blerë janë  ata që do kalojnë sot kodin zgjedhor", tha Valteri

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • edi: 06/10/2020 08:40

  Ne cilen gjykate ta padise mo Redi ?

  Përgjigju
 • CaBone: 05/10/2020 23:38

  Ik oValter se sje per ket pun vlla. Ju duhet te jeni shembull per njerzit qe mendoni do jen ne mimjarda duke ju votuar hhahahah. Nje gje me beri shum per te qesh qe ne momentin qe Valterua donte te bente te fortin doli ai bisha nga foristrada, sa e pa Valteri iku dhe ndrroj muabet. Hallall bosi fjal pak e pun shum. Lereni Valterin te bej gangon ne boten e tij. Mjer Shqipria me valterin deputet. Un se qeth te asnjeri por kjo qe gallat.

  Përgjigju
 • Arben: 05/10/2020 19:49

  Qysh keta qe Jane me ( shkolle) dhe bejne gjera te tilla, po ata Jane pa " shkolle" :cfare te pritet???? Vaj medet ky vend

  Përgjigju
 • deni: 05/10/2020 18:02

  Shou i planifikuar me pare per te terhequr vemendien nga votimi,Valteri po si rrot mulliri ra viktime direkt.

  Përgjigju
 • Alb: 05/10/2020 14:24

  Ky valteri dhe erion bracen rrezik se rreh dot ben sikur eshte i rrezikshem hahaha cuna lagje e kan pas degjeneruar njeher e nje kohe kete po tani i duket vetja sikur i rreh te gjith.

  Përgjigju
 • redi: 05/10/2020 14:23

  Gjuha prej "trimi" e Valterit nuk i shkon pershtat figures se deputetit .Jetojme ne demokraci dhe cdo konflikt nuk zgjidhet ne force por nepermjet ligjit.Ka akuza per Gjiknurin ta padise dhe gjykata te vendos.

  Përgjigju
 • Tirona: 05/10/2020 13:49

  Policia duhet ta arrestoj horrat si puna e valterit me gjuh tejet rrugaceror ben presione kunder gjiknurit..valteri njeri si fis e si dere ordinere familje banditesh dhe zagaresh.. yyt rrac e poshter..

  Përgjigju
 • meri: 05/10/2020 13:23

  E TURPSHME....,keta te rinje po ndjekin shembullin e atyre qe jan jashte parlamentit.Nuk kan moral per t'na perfaqsuar ne parlament.

  Përgjigju
 • Akrepi: 05/10/2020 13:10

  Zoteri Gjikenuri , leri emocionet e te tjereve , por do besh mire te mos i provpkosh pa torua njerezit . Keni bere shkollen e dreqit ju , nukse lini ligesi pa levruar . Ju keni ate forme djallezore , sa eshte e pa mundur te ndryshoni . prapaskenat tek ju do eleminohen se bashku me eleminimin tuaj . E keqia eshte se i tille , nukse jeni vetem ju , ka edhe shume te tjer si ju ; prandaj shqiperia ecen mbrapsh . Por nukse e dime dhe sa do vazhdoni te mbani penge vendin , sa me shume te keni umur , aq me keq per shqipetaret .

  Përgjigju
  • Gjiknuri: 05/10/2020 14:10

   Ik o lapanjos ..bq ..m..ti

 • kaltra: 05/10/2020 13:00

  Hëngshi kokat e njëri tjetrit ....

  Përgjigju
  • Tirona: 05/10/2020 14:10

   Ik moj lufe..

 • eli: 05/10/2020 12:53

  Nqs te ka thene mos u merr me mua,do te thote qe je marre ti me ate or lafarak!

  Përgjigju
 • Populli: 05/10/2020 12:38

  Heres tjeter do vije Guruja ta mbroje shokun Damian sic i ruan gruan ;) Kuptohet, fatura paguhet nga leket e CEZ-it, taksa te popullit shqiptar !

  Përgjigju
  • Loti: 05/10/2020 15:54

   Shko voto per valterin se ai reflekton vlerat e tua.

  • Populli: 05/10/2020 13:26

   O Loti, po ti cke apo je gruaja e shokut Damian? Apo ndonje familjar i veti? Kapacitetin e pame ne 2017, me cunat problematike, me termete, me firma ne kontrata me 20 milion euro km i rruges, me leke CEZ 95 milion euro nga paguara nga taksat e mia, me Guru qe vijne nga ana e anes e qe paguhen me leke me burime kush e di se cfare, jo se kisha dyshime se une per vete nuk i kam votuar se e di ca jane! T'i gezoni nese ju pelqejne! Pa buke do rrini sic jeni dhe 4 vjet te tjera me keta

  • Loti: 05/10/2020 13:01

   Po paguan nje çmim shume here me te lart kur zgjidhni njerez qe nuk kan kapacitet mendor te shprehin idete e tyre dhe bejne rolin e orangutangut. Po çlidhe ka familja e gjiknurit ktu ? Apo je mesuar ta nxjerresh tenden ne shesh sa here bjen ne kundeshtim me dike?

 • shqiptari: 05/10/2020 12:36

  Dhe injoranca thellohet ne kete vend te mbaruar.Komentet tregojne se vetem nje HAJVAN mund te mbeshtese keta HAJDUTE TE PRONAVE PUBLIKE DHE TE TAKSAVE TONA pavaresisht se nga jane.A duhet te mburret nje lab per kete plehren qe eshte bere miliarder prenda 6 viteve? Me parate e kujt po pasurohet ky ndyrresire? Keto jane ata qe duhet te na shqetesojne dhe jo nga eshte dhe i kujt eshte.NE DJALL HAJDUTET E PASURISE PUBLIKE DHE TE TAKSAVE TONA.

  Përgjigju
 • drejtesia: 05/10/2020 12:33

  Ndiqni reagimin njerezor te Gjiknurit dhe ate kafsheror te Valterit. E beni dallimin o njerez mes PS dhe PD? Ku e gjeni veten?

  Përgjigju
  • Loti: 05/10/2020 15:59

   Ke te drejte por nga komentet ktu duket qe shume njerez identifikohen me "reagimin kafsheror te Valterit" duket njerzilliku u ben alergji. Hajdeni ta shajme nga nena e motra gjiknurin mos e lem valterinvetem ne gjinine kafsheror ku gjendet.

 • Populli: 05/10/2020 12:31

  Shpejt ata cunat trimat per termet se na u prek ne seder shoku Damian!

  Përgjigju
 • Talebani: 05/10/2020 12:28

  Po ky eshte muxhahedin plehra

  Përgjigju
 • Niku: 05/10/2020 12:25

  Haaalit lopcari e bene per shou se ishin kamerat..

  Përgjigju
 • Une: 05/10/2020 12:22

  Ky Valteri qenka kokra e debilit.. Nuk e njihja po qenka nje rrugac ordiner qe do te bej emer me ato qe thote si ata alabaket e lagjes qe ngacmojne njerezit e urte e te qete. Do ta merrni pergjigjen me 25 prill pa merak te gjithe se po na hane duart.

  Përgjigju
 • Shkodra: 05/10/2020 12:21

  E dinte qe po filmohet edhe ben si i fort ky p.. motre . Nuk e ka te gjat shum ky me keto sjellje e poshtersira qe ben

  Përgjigju
 • labi: 05/10/2020 12:17

  Valterin e futen ne lidte kafshet e Pdse. atyre ju pelqejne kafshet qe kane fytyre cubash

  Përgjigju
 • Vodi: 05/10/2020 12:15

  Mullah Valteri, ke dhe mbiemer europian, o mullah!

  Përgjigju
 • Hajde popull hajde: 05/10/2020 12:12

  Shikoni shikoni popull kush ju drejton, kush ju degjeneron ka 30 vjet!!! Ja kush jane, keta qe po rropaten per shqiperine edhe per ju. Nje tufe halabakesh me para e kollare keta kane ne dore fatet tuaja.

  Përgjigju
 • Une: 05/10/2020 12:07

  Po ca jane keto.. Damiani eshte njeri miqesore dhe me kulture, nuk eshte as rrugac dhe as agresive. Nuk ka lidhje me edukaten qe ka, megjithese ka damare labi perseri eshte njeri i bute dhe i qete.

  Përgjigju
 • Ariu: 05/10/2020 12:07

  Kush e ka fut ne liste kete Valer karin, ju q..te çupa e gruaja!

  Përgjigju
 • Jurgen: 05/10/2020 12:06

  Palaco,e dinte qe kishte kamera dhe ben shou kot ,legen ordiner.

  Përgjigju
  • bashkia vlorë: 05/10/2020 12:32

   Damiani njeri me kulturëdhe komunikim të përsosur me këdo. Valteri një iddjot i lindur dhe mendon se erdhi me meritë në parlament. Ja këto janë plehrat që dhunojnë këdo dhe duan të rifuten me dhunë përsëri.Fatkeqësi kombëtare kur sheh të tillë palaço në kuvend. Njeri pervers dhe fëlliqësirë

  • Ehuu: 05/10/2020 12:24

   ky vetem nga menyra si hecen nuk duhet votuar

 • Sondazhi i ditës:

  Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Dalin foto, kush janë kamarieri e klienti që u vranë në atentatin në Memaliaj! Shënjestër ishte babai i Andrea Kalemit

Dalin foto, kush janë kamarieri e klienti që u vranë në atentatin në Memaliaj! Shënjestër ishte babai i Andrea Kalemit