'Tërbohet' Ronaldo, bërryl kundërshtarit dhe grusht arbitrit! Mbyll me të kuq gjysmëfinalen e kupës

Në Arabinë Saudite vëmendjen e ka marrë Cristiano Ronaldo dhe këtë herë jo për mirë. Portugezi ishte protagonist i disa episodeve të shëmtuara në gjysmëfinalen e Kupës të humbur 2-1 kundër Al Hilal. Fituesi i 5 herë ‘Topit të Artë’ fillimisht goditi me bryll mbrojtësin kundërshtar, duke sjellë kaos në fushë dhe një karton të kuq nga arbitri.

Ndëshkimi tërboi Ronaldon i cili më vonë u pa duke ngritur grushtin ndaj arbitrit, por nuk e qëlloi atë. Këto episode rrezikojnë ta pezullojnë gjatë futbollistin e Al Nasrr, i cili tani nuk e ka më shkëlqimin e dikurshëm. Të paktën sa i përket golave dhe spektaklit që dhuronte në fushë.

Ne.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po jep rezultate lufta e SPAK ndaj grupeve kriminale?×

Lajmi i fundit

Me kalimin e ditëve...dëshira për hakmarrje rritet...çfarë thonë yjet për ju sot

Me kalimin e ditëve...dëshira për hakmarrje rritet...çfarë thonë yjet për ju sot