Tërmeti me magnitudë 5 ballë në Greqinë jugore

Tërmeti me magnitudë 5 ballë në Greqinë jugore

Foto ilustruese

Një lëkundje e fortë sizmike ka ndodhur pasditen e së shtunës pranë Kythera në Greqi. Sipas vlerësimit fillestar të Institutit Gjeodinamik për magnitudën e tërmetit, ai është 5 Rihter.

Tërmeti goditi Kythera, 46 km në perëndim-jugperëndim të ishullit dhe kishte një thellësi fokale prej 67.2 km.

K.T./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Një ditë më parë u gjobit nga AKM, Bashkia e Vlorës s’reflekton! Mbeturinat ‘derdhen’ rrugëve, koshat plot e përplot

Një ditë më parë u gjobit nga AKM, Bashkia e Vlorës s’reflekton! Mbeturinat ‘derdhen’ rrugëve, koshat plot e përplot