Teuta likuidon Kastriotin dhe vijon e qetë në krye, Skënderbeu i merr pikë edhe Laçit! Apolonia zyrtarisht bie nga kategoria

Teuta ka siguruar të paktën edhe për një javë vendin e parë në Superligë pasi sot ka marrë tre pikët në transfertën e vështirë kundër Kastriotit me rezultatin 1-2. Aktualisht durrsakët ndodhën në krye me 62 pikë, 4 më shumë se Partizani që sonte luan derbin me Tiranën.

Ndërkohë te fitoret është rikthyer Vllaznia që ka mposhtur minimalisht 0-1 Bylisin dhe aktualisht ndodhet 5 pikë larg Teutës. Sakaq një pikë tejet të rëndësishme ka marrë Skënderbeu që ka barazuar pa gola kundër Laçit, ndërsa Kukësi ka fituar 3-0 kundër Apolonisë, me këtë të fundit që ka zbritur zyrtarisht nga kategoria.

Ne.k./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të hetohen gjyqtarët e prokurorët e larguar nga Vettingu?

Komento

Komente

  • Opioniste: 13/05/2021 20:34

    Tranjeri kastrioti mund te jete Andrian Mema Suleman Mema shkelqim Muca Suleman Demollari Alban Tafaj Agim Canaj tranjeri Ballshi do jete Blendi Shkëmbi Bledar Devolli Bledar Kola Genc Tomori Erionn Bogdani Blendi Nallbani Ingrite fortusi tranjeri Korabi mund te jete Armando Cuku adrea marko Artur lekbello Altin Lala Suleman maliqati Ledjo Pano tranjeri Tomori mund jete gukash Maganidabulla Redi jupi Alban Bushi Bekare Musta egnatja edmonte Kapllani foto shtakosha

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Euro 2020/ Historia nuk prodhon gola, Anglia dhe Skocia ndahen në 'paqe'! 'Tre Luanët' humbasin vendin e parë