Teza e maturës shtetërore qarkulloi në internet disa minuta pas fillimit të provimit, disa prej maturantëve: Ishte e njëjta me atë që bëmë (VIDEO)

Provimi i Gjuhës shqipe dhe Letërsisë tashmë ka përfunduar.

Disa minuta pas fillimit të tij rreth orës 10:12 në internet, me shpejtësi, kanë qarkulluar tezat e provimit të maturës shtetërore

Në pritje të një konfirmimi, pas përfundimit të testimit që zgjati 2 orë e gjysmë, disa prej maturantëve për Report.Tv thanë se fotot e provimit, i cili qarkulloi në rrjetet sociale ishte i njëjti me atë të cilin ata zhvilluan.

“Po”, konfirmon një maturante.

Megjithatë ka pasur edhe nga ata të cilët e mohuan këtë fakt, duke thënë se tezat ishin krejtësisht ndryshe.

“Jo nuk ishin këto fare, nuk kishin asnjë lidhje, ishin teza krejtësisht ndryshe”, shprehet një tjetër maturante.

Nëse kjo është e vërtet, një gjë e tillë konsiderohet shkelje flagrante e rregullores së Maturës Shtetërore, dhe nëse zbulohet personi përgjegjës, mund të ndiqet penalisht.

Ende nuk ka pasur asnjë reagim nga Ministria e Arsimit.


Lajmi kryesor:

Provimet e Maturës, sot testimi për Gjuhën Shqipe dhe Letërsinë! Teza qarkulloi në internet, disa prej maturantëve: Ishte e njëjta me atë që bëmë


J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Rritje pagash për mjekët, infermierët e mësuesit me 6% në vitin 2022, a është e mjaftueshme?×

Lajmi i fundit

John

Gazetari i familjes Berisha sulmon Bashën për dosjen 'Toyota Yaris': Ke 8 thirrje nga prokuroria belge, pse nuk shkon të dëshmosh? Je gjobëvënës