Thyen masën e sigurisë 'arrest në shtëpi', njëri kapet në lokal, tjetri duke dalë jashtë Shqipërisë

Thyen masën e sigurisë 'arrest në shtëpi', njëri kapet në lokal, tjetri duke dalë jashtë Shqipërisë

Foto ilustruese

Policia e Lezhës njofton se dy persona janë arrestuar për shkelje të masës së sigurisë arrest në shtëpi. Njëri prej tyre është arrestuar duke dalë jashtë Shqipërisë.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë, në bashkëpunim me shërbimet e Policisë Kufitare të PKK Rinas, vunë në pranga K. N., banues në fshatin Kakarriq. Ai u kap gjatë tentativës për të dalë nga Republika e Shqipërisë, ndërkohë që ishte me masë sigurie “Arrest në shtëpi”, për veprën penale Mbajtja pa leje dhe prodhimi i armëve, armëve shpërthyese dhe i municionit”.

Kurse i arrestuari tjetër që ka dalë jashtë shtëpisë është gjendur në lokal.

“Shërbimet e Komisariatit të Policisë Lezhë vunë në pranga shtetasin G. L., 38 vjeç, banues në Cërrik, sepse u kap në flagrancë në një lokal në qytetin e Lezhës, ndërkohë që ishte me masë sigurie “Arrest në shtëpi”, për veprën penale “Dhuna në familje”, njofton më tej policia.

B.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Basha akuzon se ka aleancë PS-Rithemelimi kundër SPAK, e besoni?×

Lajmi i fundit

Beleri ‘përçan’ partinë e Mitsotakis, ministri i Jashtëm kundërshton kandidaturën e tij për eurodeputet

Beleri ‘përçan’ partinë e Mitsotakis, ministri i Jashtëm kundërshton kandidaturën e tij për eurodeputet