"T'ia kthejmë Edin Lindës dhe Zahos', mesazhet politike të Metës që e çojnë drejt shkarkimit

Ilir Meta

1618830515_meta12.jpeg

Në dokumentin e firmosur nga 50 deputetë të Kuvendit për të nisur procedurat për shkarkimin e Ilir Metës janë bashkëngjitur një sërë provash që sipas firmëtarëve vërtetojnë se Presidenti ka shkelur Kushtetutën me deklaratat e tij politike.

"'Sfurqet do të jenë të dielën nëse preket vota'; 'Ngrehuni dhe bjeruni, korrini dhe shtypini, katundar e punëtorë që nga Shkodra e gjer në Vlorë'; 'Erdhi koha t'ia kthejmë Ramën, Lindës dhe Zahos, të cilëve ju mungon aq shumë'", janë disa prej mesazheve të Metës të pasqyruara në dokument.

Ja të gjitha mesazhet e përzgjedhura nga grupi i nismëtarëve:


Lajmi kryesor:

PS mbledh 50 firma për të shkarkuar Presidentin: Nxiti ndasi sociale dhe krijoi destabilitet! Meta: Shashkë, merruni me krimet zgjedhore (DOKUMENTI i plotë)


K.T./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Kush mendoni se duhet ta drejtojë Partinë Demokratike pas 13 qershorit?×

Lajmi i fundit

John

Spahiu në Report Tv: Humbësi ta kërkojë fajin te vetja! Opozita tenton konflikt politik me akuzat e pabaza, PS nuk do të bjerë në batakun e saj