Tifozi i ‘Boca Juniors’ vetëvritet pas humbjes në finalen e ‘Copa Libertadores’

Tifozi i ‘Boca Juniors’ vetëvritet pas humbjes në finalen e ‘Copa Libertadores’

Lojtarët e Boca Juniors

ARGJENTINË- Një tifoz i ri argjentinas është vetëvrarë pas humbjes së Boca Juniorsit në finale të Copa Libertadores.

Klubi argjentinas u mposht në finale nga Fluminense e Marcelos me rezultat 1:2 dhe tifozi nuk mundi ta përballonte dhimbjen dhe mërzinë që e pësoi, duke i dhënë fund jetës së tij, shkruajnë mediat e huaja.

“Boca është një plehrë. Ata e vranë djalin tim, djali im e vrau veten për ta. Tash nuk e kam djalin më dhe nuk ka lojtarë, e askush tjetër që mund të më ngushëllojë”, u shpreh nëna e shkatërruar e tifozit që bëri vetëvrasje.

Në Amerikën e Jugut futbolli ndjehet më ndryshe, prandaj edhe humbjet përjetohen rëndë nga tifozët.

 

 

B.V/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e forcon sigurinë dhe rolin e Shqipërisë baza e NATO-s në Kuçovë?×

Lajmi i fundit

Përurohet shkolla e re “Bedri Llagami” në Vaqarr, Veliaj: Fillojmë lotin tjetër të shkollave në kryeqytet! Ministrja: Nga korriku, rritjen e konsiderueshme pagash për mësuesit

Përurohet shkolla e re “Bedri Llagami” në Vaqarr, Veliaj: Fillojmë lotin tjetër të shkollave në kryeqytet! Ministrja: Nga korriku, rritjen e konsiderueshme pagash për mësuesit