‘Tifozi i lashtë" në ndeshjen Shqipëri-Itali/ Aktori i mirënjohur Llesh Biba tërheq vëmendjen e mediave të huaja me paraqitjen e tij

‘Tifozi i lashtë

Llesh Biba

Përveç Sami Rexhepit, shqiptarit nga Skenderaj dhe me banim në Duseldorf të Gjermanisë, i cili u fut në fushë gjatë ndeshjes së kampionati europian, Itali-Shqipëri, një tjetër tifoz kuq e zi ka qenë protagonist dhe ka fituar vëmendjen e mediave të huaja, për shkak të paraqitjes së tij.

Bëhet fjalë për aktorin e mirënjohur mirditor, Llesh Biba, i cili ishte në stadiumin e "Iduna Park", në mbështetjes të kombëtares.

Me një mjekër të gjatë e të pakrehur dhe me një veshje “mesjetare” Biba dukej totalisht si personazh filmash.

Fotoja e tij është publikuar dhe nga media e njohur sportive “Sky Sport”.

Llesh Biba është aktor dhe skulptor shqiptar nga fshati Nënshejt i Komuna Orosh në Mirditë. Studioi për aktrim dhe më pas punoi si regjisor, që nga viti 1981. Njihet për rolet episodike para viteve '90, dhe ekspozitat e punimeve në dru me motive arbërore duke performuar në rolin e Marin Barletit.

Motivi i Skënderbeut zë pjesën më të rëndësishme të punëve artistike në gur dhe dru duke ekspozuar kryesisht në Kosovë, Itali dhe Zvicër. Veçohet për fantazinë dhe humorin në aktivitetin e tij artistik në dy rrafshe.

K.M/Xh.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Jeni dakord që në Shqipëri të ndalohet përdorimi i euros për pagesa?×

Lajmi i fundit

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?

Presidenti Biden tërhiqet nga gara: Çfarë ndodh tani?