Tirana e nis me humbje Champions, luksemburgasit fitojnë minimalisht! Shpresa për përmbysje javën e ardhshme

Tirana e nis me humbje Champions, luksemburgasit fitojnë minimalisht! Shpresa për përmbysje javën e ardhshme

Aventura e Tiranës në Champions League nuk ka nisur në mënyrën e duhur. Kampionët e Shqipërisë janë mundur 1-0 në ndeshjen e parë kundër Dudelange për raundin e parë kualifikues.

Pjesa e parë ishte e vakët, ndërsa në të dytën vendasit fillimisht u ndëshkuan me karton te kuq, por pak minuta më pas Limaj barazoi numrin e lojtarëve në fushe. Në vijim vendasit morën zemër dhe gjetën avantazhin me Hasan, i cili vulosi edhe shifrat përfundimtare.

Ndeshja e kthimit do luhet një javë më pas me datë 13 korrik në ‘Air Albania’, me Tiranën që shpreson të përmbysë humbjen.

SI.E./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A jeni dakord me nismën e PS për të larguar nga funksionet publike bashkëpunëtorët e ish-sigurimit?×

Lajmi i fundit

Shisnin ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohen administratori i farmacisë dhe punonjësja (Emrat)

Shisnin ilaçe kontrabandë në Tiranë, arrestohen administratori i farmacisë dhe punonjësja (Emrat)