Tiranë/ Sherri mes dy personave, të shtëna me armë zjarri në “Don Bosko”

Të shtëna me armë zjarri janë dëgjuar sot në mbrëmje në zonën e “Don Boskos” në Tiranë.

Nga informacionet paraprake mësohet se bëhet fjalë për të shtëna në ajër.

Policia është njoftuar nga banorët e zonës.

Pas kontrolleve në vend-ngjarje nga ana e uniformave blu, këto të fundit kanë mundur të gjejnë disa gëzhoja.

Bëhet e ditur se autorët e aktit janë identifikuar dhe po punohet për kapjen e tyre.

Dyshohet se ngjarja ka ndodhur pas konflikit mes dy personave. 

Informacioni paraprak i policisë

Më datë 08.05.2018, rreth orës 21:20, në rrugën “Don Bosko” pas një konflikti ndërmjet shtetasve B., Z., dhe J. K., shtetasi B. Z., ka gjuajtur një herë në ajër me armë zjarri dhe më pas të dy shtetasit janë larguar.

Në vendngjarje grupi hetimor ka sekuestruar një gëzhojë pistolete. 

Vijon puna për zbardhjen e rrethanave të plota të këtij konflikti, kapjen e shoqërimin e shtetasve në konfikt si dhe për gjetjen e sekuestrimin e armës së zjarrit.

/b.ha./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Tmerr: 08/05/2018 22:56

  Ne mes te tiranes qarkullojn me arme e nuk i kontrollon njeri ! Ska as polici as shtet mjer ne. Policet i ke duke ven gjoba per rrip sigurimi se ai ka rendesi. Po ato qe qarkullojn me arme ne mes tiranes varia

  Përgjigju
  • Lavdosh: 09/05/2018 04:48

   Mos ngjallni panik kot. Akte kriminalwe do kete gjithmone. E rendesishme eshte qe Policia vepron dhe shume shpejt autoret do te kapen. Demi i bere nga Berisha me hapjen e depove te armeve ne 1997 dhe kriminalizimi i tejskashem i shoqeirise ka pasoja qe do duan kohe te riparohen. Si kudo krime do kete, sot Shqiperia po bene progress me nje polici qe rrit fuqine zbuluese

 • Sondazhi i ditës:

  Finalja mes Spanjës dhe Anglisë, sipas jush kush e fiton Euro 2024?×

Lajmi i fundit

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!

LAJM I FUNDIT/ Qëllohet ndaj Donald Trump, plagoset në njërin vesh gjatë mitingut. Vritet atentatori!