Tiranë, zbulohet 1 fidanishte kanabisi
në Zall Bastar, gjenden 250 fidanë

Tiranë, zbulohet 1 fidanishte kanabisi<br />në Zall Bastar, gjenden 250 fidanë
TIRANE- Zbulohet një fidanishte kanabisi në Zall Bastar në Tiranë. Policia ka sekuestruar mbi 250 bimë kanabisi të mbjella në kubikë, të cilat më pas do të mbilleshin në një zonë mes Tiranës dhe Matit.
 
Aksioni i komisariatit numër 4 i koduar “Shtrëngata” ka mundësuar zbulimin e fidanishtes dhe ka sekuestruar bimët narkotike.
 
Ndërkaq, po vijon aksioni i policisë duke ushtruar kontrolle në banesa në fshatin Zall Bastar dhe në fshatrat përreth.

Ky është aksioni i dytë i komisariatit brenda 3 ditëve për parandalimin e kultivimit të kanabisit. Të shtunën u sekuestruan 1260 bimë kanabisi të mbjella në zonat pranë Zall Bastarit.

Redaksia Online
(e.s.shqiptarja.com)

  • Sondazhi i ditës:

    Lista e PS për 14 Majin me 44 rikandidime e 17 emra të rinj, si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

Nesër ministri italian i Bujqësisë Tiranë, pritet nga Krifca! Në fokus thellimi i bashkëpunimit, nënshkruhet edhe memorandum mirëkuptimi

Nesër ministri italian i Bujqësisë Tiranë, pritet nga Krifca! Në fokus thellimi i bashkëpunimit, nënshkruhet edhe memorandum mirëkuptimi