'T'iu merrni të keqen patronazhistëve', Meta i përgjigjet Ramës: Mos dëgjoni kryefuksin, koha e tij ka mbaruar! Më 25 prill rivendosim demokracinë

Presidenti Ilir Meta i është përgjigjur deklaratave të kryeministrit Rama në lidhje me patronazhistët. Meta tha se Rama është kryefuksi dhe se koha e tij ka mbaruar. Meta shkruan se nuk mund të presësh asnjë reflektim për respektimin e ligjit nga Rama, duke shtuar se ai është djali i atij, që firmosi varjen e poetit Havzi Nela.

"Të dashur "patronazhistë", Mos e dëgjoni Kryefuksin se regjimi i fuksave ka mbaruar!Kryefuksi e di më mirë se kushdo tjetër.

Nga djali i atij, që firmosi varjen e poetit Havzi Nela dhe për të cilin u shpreh krenar, që ishte në anën e duhur të historisë, shqiptarët nuk mund të presin asnjë reflektim dhe garanci për respektimin e shtetit ligjor dhe të drejtave të tyre kushtetuese.

Të gjithë me qetësi dhe vendosmëri drejt 25 Prillit! Referendumi për rivendosjen e Demokracisë do triumfojë shumë bindshëm!", shkruan Meta

Gjatë ditës së sotme Edi Rama ka hedhur akuza dhe ironi therëse ndaj presidentit Meta ku thotë se ai patronazhistëve t'iu marri të keqe pasi ata e njohin mirë atë dhe se nga zgjedhjet e 25 prillit, Meta do të dilte i rruar dhe qethur.

I.K./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  A është gati Shqipëria për sezonin e ri turistik?

Komento

Komente

 • Agush Muti nga cepani: 18/04/2021 19:04

  O likeflori President Ilir meta.ti thua se jane fila e,pra spiune .me poshte thua Gestapo.pra mesojme se patronazhistet qe merren me propogandimin koke me koke te programit te nje partie politike qenka spiune.Me sqaro dot 1- ne sherbim te kujt jane keta spiune ,ciles agjenture?2-po ne presidence a keni spiune te agjenturave te huaja ,qofte shtete atomike,si rusia ,qofte edhe te vendeva alleate. Po marr nje shembull ,te sherbimin italian te zbulimit.Fillo nga vehtja dhe keshilltaret e tu ,perfshi dhe ndonje qe sot eshte kandidat per deputet.Jo per gje,por per te kuptuar qarte kuptimin dhe rezikshmerine qe paraqesin per vendin te ketyre qe ti ,une dhe gjithe populli i quan fuks,spiun,rrjet spiunazhi te Gestapo etj.per te ditur ,gestapoja ka patur sektor spiunazhi te brendeshem dhe te jashtem

  Përgjigju
 • BENI: 18/04/2021 18:59

  MORE FUND ILIR META,,,,,AMERIKANET PO I MPREHIN HANXHARET,,,KOKEN NE TEPSI DO TA HEDHIN.....NE DET DO TE HEDHIN SI BIN LADENI...

  Përgjigju
 • EMIGRANTI: 18/04/2021 18:01

  ROB I FELLIQUR E I PAFTYRE . PHYy RRACE MUTI

  Përgjigju
 • jashte armiqte e shqiperise: 18/04/2021 17:59

  se shpejti do debohet dhe armiku i shqiperise dhe i shqiptareve , kryehajduti nr 1 ilir meta apo metaj pas ndryshimit te emrit

  Përgjigju
 • Rexhep Hajdar Bule Leka [ kepi ]: 18/04/2021 15:27

  O Like ke humbur qetësin e dashurin po mos u mērzit mor burr se burgu për burrat është. Ti do bësh nja 10 -15 vjet burg e pastaj ke koh mbas burgut me kakarit o Like hike hike o rike.

  Përgjigju
 • raul: 18/04/2021 14:41

  Habib Burgiba e sheh lesheline ne fund te pusit dhe Nafije dybekun jashte sistemit politik me 25 prill. Prandaj i del ne enderr Edi Rama me mandat te trete 5 here ne nate.

  Përgjigju
 • Peoples: 18/04/2021 14:24

  Une jam ne opozite me Edi Ramen por mund te them;Rrofsh o Edi Rama qe ja corre masken ketij kanceri shqipetar qe hiqet si majte dhe eshte beniamini e Sali Berishes

  Përgjigju
 • O kafshe: 18/04/2021 14:21

  Te ka ikur truri o like fashisti qe ke frike se mos humbet pasurin e vjedhur.demokraci per ty eshte qe ti te jesh i paprekshem.per ne shqiptaret demokraci eshte ty te sekuestrohet cdo pasuri e vjedhur

  Përgjigju
 • Skraparlliu: 18/04/2021 14:18

  Ato dy gishtat futi ne bythe zoti President!(jo i imi).

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Grabitësit i ‘vodhën’ nenën, fotoja prekëse e policit që mban në krah ngrohtësisht foshnjën pas krimit prek zemrat e të gjithëve