Tottenham-Man United prodhon spektakël, por jo fitues! Everton dhe Southampton drejt rënies, Fiorentina në finalen e Kupës (GOLAT)

Supersfida e Premier League mes Tottenham dhe Manchester United ka prodhur katër gola, por në fund nuk ka patur fitues. Në Londër ishin miqtë nga Manchester-i që në një moment udhëhiqnin me 2 gola, falë rrjetës së Jadon Sancho-s dhe Rashford, të cilët krijuan përshtypjen e një 3 pikëshi të lehtë.

Megjithatë në pjesën e dytë Tottenham, që tani drejtohet nga 31-vjeçari Ryan Mason, u ringjall pasi Pedro Porro realizoi një supergol. Në vijim ‘spursat’ do të gjenin rrugën e rrjetës me koreano jugorin Soon, duke vulosur edhe shifrat përfundimtare në 2-2. Ky barazim i shkon për shtat ekipit të Ten Hag që mban të blinduar vendin e tretë.

Në sfidat e tjera Evertoni që po shkon drejt rënies u shkatërrua në ‘Godison Park’ 1-4 nga Neëcastle, që aktualisht mban vendin e tretë. Për miqtë shkëlqeu sulmuesi 31-vjeçar Callum Ëilson, i cili realizoi ‘dopietë’. Sakaq një humbje që djeg shumë mori edhe Southampton i vendit të fundit, që u mposht 0-1 nga Bournmouth.

Ndërkohë në Kupën e Italisë nuk ka patur surpria. Fiorentina ka barazuar 0-0 kundër Cremonese-s, duke siguruar finalen falë fitores 0-2 në ndeshjen e parë. Në finale e Romës më 24 maj Fiorentina do të ndeshet me Interin.

VIDEO: Everton 1-4 Newcastle

VIDEO: Tottenham 2-2 Manchester United

Ne.k./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Kërcënimet nga krimi, a duhet forcuar mbrojtja e prokurorëve e gjyqtarëve?×

Lajmi i fundit

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra

Tiranë, dhunohet administratori i 'Pamfleti' Gjergj Zefi! Po dilte nga zyra