Pushuesit lënë Shëngjinin, trafik kilometrik nga Rana e Hedhun dhe aksi Balldren-Milot

Largimi i pushuesve nga bregdeti i Shëngjinit, si dhe pjesëmarrësve në festivalin Unum, të muzikës elektronike, ka krijuar trafik të renduar.

Nga Rana e Hedhun dhe përgjatë superstradës Balldren-Milot është krijuar radhë m automjetesh dhe kaos në lëvizje.

Ndërkohë policia rrugore është vendosur në disa pika, duke orientuar drejtuesit e mjeteve që të përdorin dhe rrugët dytësore për të shmangur sadopak trafikun, i cili pritet të jetë prezent gjatë gjithë sezonit të verës, pasi rrugët e ngushta dhe mungesa e rreth rrotullimeve nuk e përballojnë fluksin e lartë të automjeteve.

K.M/G.K/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • agi: 13/06/2024 09:46

  Turizëm europian infrastruktura e kohes Enverit.Prioritet ka jugu e veriu me forcat e veta.

  Përgjigju
 • Mjeksia: 10/06/2024 08:41

  Cfare surprize? Ironi OFF! Turizem, turizem, turizem, duhet zgjedhje ky problem nuk erdhi sot vitet e fundit krenohen per rritjen e turizmit por gjendjen e trafikut te rende nuk e zgjedhin. Do te kete pasoja per te ardhmen pasi turistet do te largohen sic erdhen. Plane mbi plane ndertimi i infrastruktures eshte urgjent sidomos ne drejtimin nga veriu ngaqe shumica e turisteve vijne nga kjo ane evropiane.

  Përgjigju
 • Bello: 09/06/2024 23:43

  Lobojm per turizem dhe skemi infrastrukture. Prit se skeni pare gje akoma total kaos do jet kjo vere.!

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  Listat e deputetëve të hapura në 2/3 dhe jo plotësisht, jeni dakord?×

Lajmi i fundit

Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Deputet do zgjidhet lëpirësi i kryetarit! Çfarë halli ka Berisha që do t’i fshehë kandidatët?

Reforma Zgjedhore, Alibeaj: Deputet do zgjidhet lëpirësi i kryetarit! Çfarë halli ka Berisha që do t’i fshehë kandidatët?